۱۳۹۸/۰۹/۱۷

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان خبر داد:

ثبت‌نام ۳۵۷ داوطلب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان کرمان

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان گفت: ۳۵۷ نفر داوطلب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از استان کرمان ثبت‌نام قطعی داشتند که متشکل از ۳۱۲ نفر مرد و ۴۵ نفر زن هستند.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمدصادق بصیری صبح امروز 17 آذر ماه در جمع خبرنگاران به منظور جمع‌بندی ثبت‌نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان کرمان اظهار داشت: فرآیند ثبت نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به نحو مطلوب و با سهولت انجام گرفت و از مهمترین مراحل آن که ثبت‌نام از داوطلبان است، شامگاه 16 آذر ماه به پایان رسید.
وی ادامه داد: در 9 فرمانداری حوزه انتخابیه اصلی استان کرمان برای 10 کرسی مجلس به تفکیک در مراکز بافت، بم، جیرفت، رفسنجان، زرند، سیرجان، شهربابک، کرمان و کهنوج ثبت‌نام از داوطلبان مجلس شورای اسلامی انجام گرفت. 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان افزود: از حوزه انتخابیه کرمان و راور دو نماینده و دیگر حوزه‌های انتخابیه یک نماینده خواهند داشت.
بصیری با بیان اینکه سن داوطلبان مجلس شورای اسلامی 30 تا 75 سال تمام و با حداقل مدرک کارشناسی ارشد و یا معادل آن تعیین شده بود، گفت: 18 درصد از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان کرمان مدرک دکترا دارند که نسبت به سال گذشته یک درصد افزایش دارد. 
وی اضافه کرد: از نظر ترکیب سنی نیز میانگین سن جوان‌ها بیشتر است و پیرترین افرادی در این دوره شرکت داشتند، نیم درصد از داوطلبان را شامل می‌شوند. 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: در مجموع از 10 تا 16 آذر ماه، 357 نفر داوطلب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از استان کرمان ثبت‌نام قطعی داشتند که متشکل از 312 نفر مرد و 45 نفر زن هستند. 
بصیری عنوان کرد: 13 درصد داوطلبان این دوره مجلس شورای اسلامی در استان کرمان را زنان شامل می‌شوند که در مقایسه با دوره دهم یک درصد افزایش دارد.
وی ابراز داشت: همزمان با هفت روز ثبت‌نام داوطلبان، شش روز هم برای تشکیل هیات‌های اجرایی فرصت داشتیم که در استان به نحو مطلوبی با همکاری هیات نظارت شکل گرفتند.
بصیری افزود: برای هیات‌های اجرایی طبق مواد 31 و 32 قانون انتخابات، 30 نفر از معتمدان اقشار مختلف از طرف فرمانداری‌ها برای انتخاب 8 عضو اصلی و 5 عضو علی‌البدل معرفی شدند و در این راستا هیات‌های اجرایی شکل گرفتند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: صلاحیت داوطلبان از امروز تا 26 آذر ماه بررسی و اعلام خواهد شد.  
وی خاطرنشان کرد: در حوزه‌ انتخابیه بافت، رابر و ارزوئیه 26 نفر مرد، حوزه انتخابیه بم، ریگان، فهرج و نرماشیر 28 نفر شامل 25 مرد و 3 زن، حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد 20 نفر شامل 19 مرد و یک زن، حوزه انتخابیه رفسنجان و انار 45 نفر شامل 38 مرد و 7 زن و حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان 35 نفر شامل 30 مرد و 5 زن ثبت‌نام‌ کرده‌اند.
 بصیری افزود: همچنین در حوزه انتخابیه سیرجان و بردسیر 44 نفر شامل 37 مرد و 7 زن، حوزه انتخابیه شهربابک 29 نفر شامل 27 مرد و 2 زن، کرمان و راور 108 نفر شامل 88 مرد و 20 زن و حوزه انتخابیه کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه‌گنج و فاریاب 22 نفر مرد برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده‌اند.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۱۷۸۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید