۱۳۹۹/۰۹/۰۵

استاندار خبر داد

توزیع ۴۰۰ تن مرغ منجمد در استان کرمان

استاندار کرمان با اشاره به آغاز توزیع ۴۰۰ تن مرغ منجمد براساس سرانه جمعیتی در سطح استان، تدبیر سازمان صمت و فرمانداری‌ها را جهت توزیع مناسب و عدم تشکیل صف‌های طولانی با توجه به شرایط بیماری کرونا مورد تاکید قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، ستاد تنظیم بازار استان کرمان 5 آذر ماه به ریاست دکتر زینی‌وند استاندار کرمان برگزار و در خصوص توزیع 400 تن مرغ منجمد براساس سرانه جمعیتی برای کل استان تصمیم‌گیری شد.
بر این اساس و به گفته خسروی معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان 250 تن مرغ منجمد در شمال استان و 150 تن مرغ منجمد در جنوب استان با قیمت 15 هزار و 500 تومان و 400 تن مرغ منجمد نیز از طریق سپاه توزیع می‌گردد.
وی با اشاره به روند کاهشی قیمت مرغ گرم گفت: طی یک هفته آینده قیمت مرغ گرم به 23 هزار تومان خواهد رسید و از همشهریان درخواست داریم که اگر اضطراری در خرید مرغ ندارند، با مدیریت مصرف خرید را به روزهای آینده موکول کنند که از قیمت بهتری برخوردار شوند.
دکتر علی زینی‌وند استاندار کرمان همچنین در این جلسه با تاکید بر مدیریت در توزیع مرغ منجمد به صورت عادلانه و براساس سرانه جمعیتی در استان عنوان کرد: رصد و پایش واحدهای تولید مرغ در استان جهت افزایش ظرفیت مدنظر صورت گیرد.
وی در ادامه تدبیر سازمان صمت و فرمانداری‌ها را جهت توزیع مویرگی و شبکه‌ای مرغ در سطح استان به منظور عدم تشکیل صف‌های طولانی با توجه به شرایط بیماری کرونا مورد تاکید قرار داد.
استاندار کرمان همچنین تداوم و دقت بازرسی‌ها از بازار را با همکاری نیروهای بسیج مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: حمل و نقل و راهداری برآورد استان را در حالت عادی و بحرانی ارائه دهند.
وی برآورد میزان نیاز و محل ذخیره میوه شب عید را از اکنون خواستار شد و گفت: سامانه بارگذاری نهاده‌ها با دقت اسم دستگاه‌ها، سریعا تعیین تکلیف شود و جهاد کشاورزی هم کوتاهی‌ها را اعلام کند.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، رفع مشکل حمل شکر به استان از طریق ظرفیت ارتش و سپاه و کمبود بذر گندم به ویژه جنوب با توجه به فصل کشت از دیگر مصوبات ستاد تنظیم بازار امروز بود.
همچنین به گفته معاون سازمان صنعت و معدن و تجارت استان کرمان، سهمیه روغن خامی به کارخانه روغن نباتی گلناز تخصیص داده شده و از طریق کارخانه استان مشکلی در توزیع روغن وجود ندارد.
وی افزود: 10 هزار تن روغن خام به کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان داده شده که پس از فرآیند تولید و هماهنگی سازمان صمت، بین فروشگاه‌های بزرگ، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی‌های مصرف و خرده فروشی‌ها تقسیم می‌شود که با قیمت مصوب در اختیار مردم قرار گیرد.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۸۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید