۱۳۹۹/۰۹/۰۶

استاندار کرمان:

اراده استان بر ساماندهی مناطق حاشیه‌نشین است/ مسائل مناطق حاشیه نشین به صورت موضوعی بررسی می‌شوند

استاندار کرمان گفت: شناخت نسبی از محلات حاشیه‌نشین کرمان وجود دارد و پیشنهاداتی به اقتضای منطقه ارائه شده که از هفته آینده به صورت موضوعی بررسی برای ساماندهی این محلات آغاز می‌شود‌.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، دکتر علی زینی‌وند استاندار کرمان 6 آذر ماه به همراه رئیس کل دادگستری استان، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس، معاون هماهنگی امور عمرانی و جمعی از مسئولان از یکی از مناطق حاشیه‌شهر کرمان بازدید کرد.
وی در این بازدید با اشاره به مسائل ناشی از حاشیه‌نشینی عنوان کرد: در شهر کرمان با اقدامات فرمانداری، دستگاه قضائی و دفاتر تسهیلگری، شناخت نسبی از محلات شهرنشینی وجود دارد و فرمانداری با دسته‌بندی آنها، پیشنهادات را نیز آماده دارد.
استاندار کرمان با بیان اینکه هر یک از محله‌های شهر و حاشیه‌ای اقتضاهای خودشان را دارند و به صورت موضوعی باید برای آنها تصمیم‌گیری شود، گفت: برخی از مشاغل مزاحم نیز باید تعیین تکلیف شوند.
دکتر زینی‌وند گفت: تا جایی که بتوانیم به صورت موضوعی و محله‌ای به مناطق ورود کنیم تا در نهایت به سمت ساماندهی آنها برویم.
استاندار کرمان افزود: اراده ساماندهی این مناطق در استان وجود دارد و نمایندگان، دادگستری، شهرداری، دستگاه‌های مرتبط پای کار هستند و طی یک تا دو هفته آینده به صورت موضوعی جلسات مرتبط با این مناطق حاشیه‌ای برگذار می‌شود.
دکتر زینی‌وند ابراز داشت: حاشیه‌نشینی طی چند دهه شکل گرفته و با یک جلسه و یک ماه حل نمی‌شود آن را حل کرد، روند را باید به گونه‌ای تعریف کنیم که در بازه زمانی چند ساله ساماندهی مناطق انجام شود که البته نیاز به اعتبارات ملی، حضور خیران، بنیاد مشکن و همکاری شهرداری دارد.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۱۰۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید