۱۳۹۹/۱۲/۰۵

استاندار کرمان در آیین تجلیل از خیران مدرسه‌ساز :

باید فضای امن و باکیفیتی را برای فرزندان این استان فراهم کنیم

استاندار کرمان در آیین تجلیل از خیران مدرسه‌ساز استان، تداوم کمک‌های خیران را برای ساخت فضای امن و با کیفیت برای فرزندان استان خواستار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌‌رسانی استانداری کرمان، دکتر علی زینی‌وند عصر سه‌شنبه 5 اسفند ماه در بیست و دومین جشنواره خیران مدرسه‌ساز استان کرمان ( ارتباط ویدئوکنفرانسی کشوری با معاون اول رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش) از زحمات خیران و اقدامات ارزنده آنها تقدیر کرد و افزود: استان کرمان در جذب منابع خَیری و همت خیران رتبه قابل دفاعی دارد.
وی ادامه داد: جذب کمک‌های خیران مدرسه‌ساز طی چند سال گذشته از مبلغ 5 میلیارد تومان در سال 92 به 220 میلیارد تومان در سال جاری رسیده که کمک موثری در ارتقای سرانه فضای آموزشی استان کرمان کرده است.
استاندار کرمان به استانداردسازی کلاس‌های درس استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر کمک‌های خیری در حوزه مدرسه‌سازی از اعتبارات دولتی پیشی گرفته است.
زینی‌وند با اشاره به اینکه سرانه فضای آموزشی استان کرمان متناسب با متوسط کشوری است، گفت: اما این سرانه آموزشی نامتوازن است و در شهر کرمان و برخی مناطق جنوب و شرق و شمال استان سرانه فضای آموزشی ما از متوسط کشوری بسیار پایین‌تر است.
استاندار کرمان با بیان اینکه در برخی مناطق محروم استان هنوز مدارس کپری و سیستم بخاری نفتی وجود دارد گفت: تقاضای ما از خیران مدرسه‌ساز این است که کمک‌های خود را ادامه دهند تا فضای امن و با کیفیتی برای فرزندان این استان فراهم کنیم.
براساس این گزارش، سیدمهدی طبیب‌زاده رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان نیز در این مراسم گفت: اتاق بازرگانی متقبل شده است که به کمک فعالان اقتصادی 100 مدرسه با 720 کلاس در استان احداث کند.
وی ابراز داشت: 20 مدرسه هم توسط خیریه مهر گیتی در استان در دست احداث است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در این مراسم از کتاب زندیگنامه خیر مدرسه‌ساز 'حسین عباسلو' با عنوان ' تو چراغ خود برافروز' رونمایی شد.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۷۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید