۱۴۰۰/۰۲/۱۳

تداوم رگبارهای پراکنده در استان تا پایان هفته /احتمال طغیان رودخانه‌های فصلی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: تا پایان هفته جاری شاهد ابرهای همرفتی و رگبار پراکنده در سطح استان به ویژه مناطق غرب و جنوب غرب خواهیم بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، مجید سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی استانداری کرمان با اشاره به اعلام اداره کل هواشناسی مبنی بر تداوم رگبارهای پراکنده در سطح استان تا اواخر هفته جاری عنوان کرد: همچنان در اکثر مناطق استان رشد ابرهای همرفتی و رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق، وزش تندبادهای موقتی و بارش تگرگ در مناطق مستعد پیش بینی می‌شود.
وی افزود: آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان‌آب‌ها از بالادست و طغیان رودخانه‌های فصلی دور از انتظار نخواهد بود.
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان بیان کرد: بارندگی‌های 12 اردیبهشت ماه در سطح استان خسارت‌هایی را به راه در بخش شهداد و گلباف وارد کرده و محور سیرچ به شهداد و اندوهجرد و روستاهای حرمک و نسک دچار خسارت‌هایی شدند.
سعیدی ادامه داد: در روستاهای حرمک و نسک بخش گلباف، تعدادی از واحدهای مسکونی دچار آبگرفتگی شدند ضمن آنکه به محصولات کشاورزی این منطقه نیز خسارت‌هایی وارد شده است.
وی همچنین به خسارت‌های وارده به راه‌ روستایی و کشاورزی در شهرستان فاریاب و انسداد محور “قلعه گنج- رمشک – فنوج” به دلیل سیلابی شدن آبنماهای مسیر تا اطلاع ثانوی خبر داد.
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان گفت: تا پایان هفته جاری شاهد ابرهای همرفتی و رگبار پراکنده در سطح استان خواهیم بود به ویژه مناطق غرب و جنوب غرب استان باید مراقبت‌های لازم را به عمل آورند.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۲۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید