۱۴۰۰/۰۴/۲۶

استاندار کرمان:

روایتگری دفاع مقدس، تقویت کننده گفتمان انقلاب اسلامی است

استاندار کرمان در شورای هماهنگی دفاع مقدس استان، ادبیات و تولید گفتمان جدید را برای تعریف و روایتگری دفاع مقدس به عنوان پایه های انقلاب ضروری برشمرد و گفت: روایتگری برای نسل جوان باید ناظر بر کم اثر کردن تخریبی باشد که دفاع مقدس را به عنوان آسیب ایران و جمهوری اسلامی معرفی می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان، شورای هماهنگی دفاع مقدس استان عصر امروز ۲۶ تیر ماه به ریاست استاندار برگزار شد. دکتر زینی ‌وند، استان کرمان را از پایه های اصلی در دفاع مقدس معرفی کرد و افزود: بعد از جنگ تحمیلی نیز در استان کرمان اقدامات موثری در راستای ترویج فرهنگ دفاع مقدس شکل گرفت و اوج محصول دفاع مقدس را در سردار شهید سلیمانی و سبک و مکتب ایشان می بینیم.
وی ضمن آنکه از دستگاه های مختلف خواست در حوزه دفاع مقدس به تولید محتوا بپردازند افزود: مدیرانی که به این حوزه توجه نکنند به عنوان بی مسئولیتی شناخته می شود.
استاندار کرمان، برگزاری مراسم باشکوه و محوری هفته دفاع مقدس به صورت ویدئو کنفرانس با توجه به شرایط کرونایی را خواستار شد‌.
زینی وند بیان داشت: تولید محتوا و قلم زدن در حوزه دفاع مقدس را با تکرار آثار و روایتگری گذشته نمی‌توان ادامه داد، نسل کنجکاو و فعال کنونی که بیشتر اطلاعات خود را از فضای مجازی می گیرد را نمی توان با روایتگری ساده گذشته با دفاع مقدس آشنا کرد.
استاندار کرمان، داشتن ادبیات و تولید گفتمان جدید را برای تعریف و روایتگری دفاع مقدس به عنوان پایه های انقلاب ضروری برشمرد و افزود: روایتگری برای نسل جوان باید ناظر بر کم اثر کردن تخریبی باشد که دفاع مقدس را به عنوان آسیب ایران و جمهوری اسلامی معرفی می کنند.
وی ادامه داد: سن دسترسی به اطلاعات متراکم فضای مجازی به ۸ و ۹ سالکی رسیده و در حقیقت هیچ مانعی برای ورود اطلاعات به تار و پود هویتی کودکان و نوجوانان وجود ندارد، لذا در برابر این سیل بنیاد برافکن باید ادبیات روایتگری عظیم و مستحکمی داشت.
استاندار کرمان گفت: مهمترین برنامه‌های هفته دفاع مقدس باید تولید محتوا، دفاع از دفاع مقدس و قهرمانان ملی باشد. عملکرد شهدا و جانبازان در روح و جان جوانان ما آنچنان باید تبیین شود که وقتی فرزند شهید، جانباز و یا مزار شهید را می‌بینند آن را در آغوش بگیرند.
وی عنوان کرد: کرمان به دلیل توانمندی در تولید ادبیات جذاب و مفاهیم زیبا در حوزه‌های فرهنگی، علمی، مذهبی و دفاع مقدس و جایگاهی که اکنون در حوزه ایثارگری به واسطه مکتب شهید سلیمانی دارد باید پیشرو باشد.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان نیز در این نشست از برگزاری جشنواره های مختلف در حوزه ایثار و شهادت نام برد و بیان داشت: جشنواره فانوس در پنج بخش هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، سینما و تلویزیون، موسیقی و سرود و رادیو در حال برگزاری است و آذر ماه نتایج اعلام خواهد شد.
مهدوی‌فر، همچنین از برگزاری جشنواره‌های ویژه نیروهای نظامی و انتظامی در حوزه موسیقی و تئاتر، جشنواره خاطره‌گویی پیشکسوتان دفاع مقدس و موسیقی مقاومت خبر داد و گفت: تولید سریال دفاع مقدس را نیز در اداره کل حفظ آثار استان در نظر داریم.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع استان افزود: در راستای تهیه و چاپ کتاب شهدای هر اداره، تاکنون مجموعه‌های صدا و سیما، شهرداری رفسنجان، شرکت گل‌گهر، بانک ملت، تامین اجتماعی، سپاه، قرارگاه منطقه‌ای ارتش، نیروی انتظامی، جهاد سازندگی، بیمه سلامت و شرکت ملی نفت اقدام کرده‌اند.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۴۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید