۱۴۰۱/۰۵/۲۳

بازدید استاندار کرمان از بیمارستان نوریه

استاندار کرمان در بازدید از بیمارستان اعصاب و روان نوریه، ضمن بررسی راهکارهای حمایتی از این مجموعه بر حفظ اشتغال و خدمات‌رسانی بیمارستان به گروه‌های هدف تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، دکتر محمدمهدی فداکار استاندار کرمان صبح امروز یکشنبه ۲۳ مرداد با همراهی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان و مدیرکل اجتماعی استانداری از بیمارستان اعصاب و روان موقوفه نوریه بازدید و در نشست پایانی که شهردار کرمان، مدیرکل تامین اجتماعی و مالیاتی و دیگر مدیران مربوطه نیز حضور داشتند بر حفظ اشتغال و خدمات‌رسانی بیمارستان به گروه‌های هدف تاکید کرد.
استاندار کرمان با اشاره به کار حرفه‌ای بیمارستان اعصاب و روان نوریه و ضرورت ارائه خدمت به بخش نیازمند جامعه عنوان کرد: مهمترین مسئله کمک و ایجاد شرایط برای حضور بیماران در این مرکز درمانی است.
وی ادامه داد: در مرحله بعد باید به درمان این بیماران توجه شود که به هر دلیلی با اختلال روانی مواجه شده‌اند و با توجه به شرایط خاص و ویژه این بیماران و هزینه‌ها، دستگاه‌هایی چون تامین اجتماعی، بیمه و مالیاتی نیز لازم است حمایت‌های ویژه‌ای را داشته باشند.
براساس این گزارش، قدرت‌الله رجبی‌زاده رئیس بیمارستان اعصاب و روان نوریه نیز در این دیدار گزارشی از روند کاری مجموعه و مشکلات پیش‌رو ارائه داد.
وی به لزوم آگاهی‌بخشی به جامعه در خصوص بیماری‌های اعصاب و روان اشاره کرد و گفت: حمایت فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در ایجاد و درمان بیماران روانی نقش دارد.
رجبی‌زاده افزود: بیمارستان اعصاب و روان نوریه کرمان تنها بیمارستان بخش خصوصی در این حوزه در جنوب شرق کشور است و استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان را نیز پوشش می‌دهد.
وی بر لزوم درمان به موقع بیماران دارای اختلال روانی تاکید کرد و گفت: مهمترین اختلال در بیماران روانی که اگر به موقع و صحیح درمان نشوند، ناتوانی است که فرد تا آخر عمر باید تحت مراقبت و درمان قرار داشته باشد.
رئیس بیمارستان اعصاب و روان نوریه گفت: این مرکز درمانی سال ۹۳ راه‌اندازی گردید و اکنون به جانبازان اعصاب و روان و دیگر افراد ارائه خدمت می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: بیمارستان نوریه ۱۵۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده اما با هزینه‌های بالا در درمان و خدمات، مشکلات بیمه‌ای، تامین اجتماعی و مالیاتی مواجه است.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۳۱۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید