مکان فعلی :
اخبار برگزیده :

آخرین اخبار
                    
۱۳۹۵/۰۲/۰۷

رفتار کرمان با پناهندگان خارجی برادرانه و دوستانه است

استاندار کرمان گفت:ما به دلیل شرایط انسان دوستانه و پیوند مذهبی و برادری که با افغانستان داشتیم، سعی کرده ایم میهمان نوازی خوبی از پناهندگان داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری،علیرضا رزم حسینی عصر امروز در دیدار با اعضای هیئت دیپلماتیک در بحث پناهندگان اظهار کرد: نزدیک به 40 سال میزبان پناهندگان از کشورهای مختلف و همسایگان ایران هستیم.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی به قوانین سختگیرانه کشورهای مختلف برای مهاجرین و پناهندگان آگاه است، افزود: اخیرا با توجه به اتفاقاتی که در خاورمیانه رخ داده، جمعی از پناهندگان که به کشورهای اروپایی رفتند که سختگیرانه با آنها برخورد شد.

رزم حسینی تصریح کرد: ما به دلیل شرایط انسان دوستانه و پیوند مذهبی و برادری که با افغانستان داشتیم، سعی کرده ایم میهمان نوازی خوبی از پناهندگان داشته باشیم.

وی بیان کرد: شاید شما خدمات مادی از جمله بهداشت، اقتصاد و آموزش را مشاهده می کنید، بخشی از هزینه هایی که دیده نمی شود، مربوط به فرصت های شغلی است که به دلیل حضور افاغنه، این فرصت ها در اختیار آنها قرار گرفته است.

استاندار کرمان گفت: با توجه به شرایط بحرانی بیکاری در دنیا، می دانید که هزینه های مورد نیاز برای ایجاد یک شفل چقدر است که این فرصت ها در اختیار پناهندگان قرار گرفته است.

رزم حسینی تصریح کرد: در جلسه ای که طی ماه گذشته با سفیر افغانستان و معاون اجرایی ادولت این کشور داشتیم، قرار شد زمینه بازگشت کسانی که علاقمند به بازگشت به کشورشان هستند، طبق مقررات فراهم شده تا مقداری نیز از فشاری که بر اقتصاد استان کرمان وجود دارد، کاسته شود.

وی در ادامه بیان کرد: با نهایی شدن برجام، فرصت های خوبی برای سرمایه گذاری در استان کرمان فراهم شده و چنانچه کشورهای مختلف علاقمند به سرمایه گذاری باشند، می تواند بخشی از نتایج آن را در حوزه پناهندگان استفاده کنند.

رزم حسینی خاطرنشان کرد: استان کرمان قراردادهای خوبی با کشورهای مختلف از جمله ایتالیا، سوئد، ژاپن، چین و آلمان در زمینه های مختلفی دارد و با برخی کشورها در حال مذاکره برای همکاری و سرمایه گذاری است.

در ادامه این دیدارمدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان گفت: بخش قابل توجهی از اتباع به ویژه اتباع کشور افغانستان به عنوان پناهنده در استان کرمان حضور دارند.

 حمید شمس الدینی  اظهار کرد: بخش قابل توجهی از اتباع به ویژه اتباع کشور افغانستان به عنوان پناهنده در استان کرمان حضور دارند و کشورهای مختلفی در مقوله های معیشت، سرپناه، بهداشت و آموزش حمایت مالی از پناهندگان در استان به عمل می آروند.

 وی افزود: این گروه به دعوت کمیساریای عالی سازمان ملل در کشور، وزارت کشور و اداره کل امور اتباع استانداری کرمان دو روز میهمان استان کرمان بوده و در بردسیر، شهر کرمان و حاشیه های کرمان، دشت زحمتکشان و زنگی آباد بخش های آموزشی، بهداشتی و منازل اتباع را مورد بازدید قرار دادند.

 شمس الدینی تصریح کرد: اعضای هیئت دیپلماتیک در بحث پناهندگان فردا میهمان ادارات آموزش و پرورش، بهزیستی و آموزش فنی و حرفه ای خواهند بود.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۴۹۰۶۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید