مکان فعلی :
اخبار برگزیده :

آخرین اخبار
                    
بازدید هیات دیپلماتیک و سفرای کشورهای خارجی از دبستان پسرانه بعثت،فنی و حرفه ای و بهزیستی کرمان
۱۳۹۵/۰۲/۰۸

بازدید هیات دیپلماتیک و سفرای کشورهای خارجی از دبستان پسرانه بعثت،فنی و حرفه ای و بهزیستی کرمان

هیات دیپلماتیک و دفاتر سازمان ملل به همراه سفیران چندین کشور اروپایی از دبستان پسرانه بعثت ، سازمان فنی و حرفه ای و بهزیستی در کرمان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان در این آئین گفت: نگاه ملی و دینی ما نسبت به همنوعان خود در هر نقطه از دنیا همانند هموطنان ایرانی است.

محمد محسن بیگی افزود: از نظر ملی، تحصیل دانش آموزان پناهنده در مدارس ایران و در کنار دانش آموزان ایرانی مصداق شعر "بنی آدم اعضای یک پیکرند" است.

وی ادامه داد: امیدواریم بشر به روزی برسد که در هیچ نقطه دنیا افراد احساس مهاجر بودن و جدایی نکنند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان خاطرنشان کرد: بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی در حال حاضر زمینه تحصیل 23 هزار دانش آموز پناهنده در مدارس استان کرمان فراهم شده است که برای ایجاد زمینه تحصیل آنها به 100 کلاس درس و یک هزار معلم نیاز بوده است.

محسن بیگی تصریح کرد: معلمان مدارس، هیچ تفاوتی بین دانش آموزان پناهنده با دانش اموزان ایرانی قائل نیستند و خدمات آموزشی را به صورت یکسان به این دانش آموزان ارائه می دهند.

*** بازدید هیات دیپلماتیک از اداره فنی و حرفه ای کرمان

هیات دیپلماتیک و دفاتر سازمان ملل به همراه سفیران چندین کشور اروپایی همچنین از اداره فنی و حرفه ای کرمان بازدید کردند و کارگاه های آموزشی به پناهندگان را مورد ارزیابی قرار دادند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان در این بازدید گفت: در پنج سال اخیر 994 نفر از پناهندگان در سطح استان کرمان از آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند شده اند.

محمدرضا جهانگیری افزود: این افراد در 10 رشته مهارتی آموزش دیده اند و گواهینامه های بین المللی برای آنها صادر شده است.

 

 

مدیرکل بهزیستی استان کرمان در این بازدید گفت: در چارچوب برنامه فعالیت های جامعه محور، کار شناسایی سه هزار و  763 نفر از پناهندگان نیازمند به خدمات حمایتی انجام شده است.

عباس صادق زاده با اشاره به اینکه استان کرمان از استان های برتر در ارائه کمک های حمایتی به پناهندگان است، افزود: خدمات ارائه شده از سوی بهزیستی به پناهندگان موجب ارتقای سلامت ، رفاه اجتماعی و نیز افزایش امید به زندگی در بین مهاجران شده است.

نماینده کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در ایران نیز گفت در گذشته خدمات حمایتی به پناهندگان از سوی دفاتر کمیساریای عالی پناهندگان ارائه می شد که بسیاری از افراد از این خدمات اطلاع نداشتند.

سیوانکا داناپالا ادامه داد: همراه با همکاران خود در سازمان بهزستی و اداره اتباع برنامه فعالیت های جامعه محور تدوین شد تا دسترسی بهتری به پناهندگان داشته باشیم و افراد نیازمند به این خدمات را شناسایی کنیم.

وی تاکید کرد: سازمان بهزیستی ایران همکاری بسیار خوبی با ما دارند که جای تقدیر دارد.

 به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، هیات دیپلماتیک و دفاتر سازمان ملل به همراه سفیران چندین کشور اوروپایی شامگاه دوشنبه برای بررسی پروژه های مشترک کمیساری های سازمان ملل و دولت جمهوری اسلامی ایران وارد کرمان شد و در بدو ورود مورد استقبال معاونین استاندار و جمعی از مسئولین استانی قرار گرفتند.

در این سفر دو روزه محمدی فر مدیر کل امور اتباع وزارت کشور و هیات هجده نفر شامل سفرای کشور های استرالیا، هلند،ایتالیا ، سوئد ، ترکیه و افغانستان و همچنین نمایندگانی از کشورهای ژاپن، برزیل، فرانسه، رومانی و... برای بررسی اوضاع پناهندگان خارجی مقیم استان کرمان به استان سفر کرده اند.

این هیات روز گذشته بازدیدهایی از مهمانشهر بردسیر، دشت زحمتکشان و مرکز تسهیلات زایمانی زنان اتباع بیگانه داشتند.

بیش از سیصد هزار پناهنده خارجی در کل استان کرمان وجود دارد  و کشور های حامی تحت در قالب کمیساری های سازمان ملل در امور پناهندگان UNHCR به صورت پروژه های دو جانبه یا چند جانبه به این پناهندگان کمک می کنند.

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۳۰۷۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید