مکان فعلی :
اخبار برگزیده :

آخرین اخبار
                    
بازدید هیات دیپلماتیک سفرای کشورهای مختلف از یک پروژه عمرانی
۱۳۹۵/۰۲/۰۸

بازدید هیات دیپلماتیک سفرای کشورهای مختلف از یک پروژه عمرانی

هیات دیپلماتیک، نمایندگان تعدادی از سازمان های بین المللی و سفرای چندین کشور اروپائی از روند احداث ساختمان اداری اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان در این بازدید گفت: عملیات اجرائی این طرح از شهریورماه سال گذشته آغاز شده است و تلاش می شود که تا پایان سال جاری به اتمام برسد.

حمید شمس الدینی با اشاره به اینکه تاکنون 10 میلیارد ریال برای احداث این ساختمان از محل اعتبارات استانی هزینه شده است، عنوان کرد: برای تکمیل این ساختمان به 35 میلیارد ریال نیاز است.

وی با اشاره به این مطلب که این ساختمان براساس استانداردهای بین المللی طراحی شده است، عنوان کرد: این ساختمان در دو هزار و 70 مترمربع زیربنا طراحی شده است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان یادآور شد:در حال حاضر با وجود تحت پوشش داشتن 300 هزار تبعه افغان،  با 66 نیرو در یک ساختمان مدرسه که به صورت امانی در اختیار اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی قرار داده شده، در حال ارائه خدمات هستیم.

شمس الدینی، خدمات رسانی در مهمانشهرها را یکی از وظایف اداره کل امور اتباع و مهاجران خارجی دانست و گفت: ثبت ازدواج و ولادت های اتباع افغان، تکمیل پرونده برای متقاضیان پناهندگی، صدور مدارک آمایش، انتقال درون استانی و بین استانی، تبدیل وضعیت از پناهندگی به ویزا و پاسپورت، مسائل دانشجویی و دانش آموری از جمله دیگر خدمات اداره کل امور اتباع و مهاجران خارجی است.

وی تاکید کرد: 10 دفتر پیشخوان ارائه خدمات اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان در سطح استان دایر شده است.

در این سفر دو روزه محمدی فر مدیر کل امور اتباع وزارت کشور و هیات هجده نفر شامل سفرای کشور های استرالیا، هلند،ایتالیا ، سوئد ، ترکیه و افغانستان و همچنین نمایندگانی از کشورهای ژاپن، برزیل، فرانسه، رومانی و... برای بررسی اوضاع پناهندگان خارجی مقیم استان کرمان به استان سفر کرده اند.

این هیات روز گذشته بازدیدهایی از مهمانشهر بردسیر، دشت زحمتکشان و مرکز تسهیلات زایمانی زنان اتباع بیگانه داشتند.

بیش از سیصد هزار پناهنده خارجی در کل استان کرمان وجود دارد  و کشور های حامی تحت در قالب کمیساری های سازمان ملل در امور پناهندگان UNHCR به صورت پروژه های دو جانبه یا چند جانبه به این پناهندگان کمک می کنند.

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۳۱۹۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید