۱۳۹۸/۰۷/۱۷

در نشست کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان عنوان شد؛

کنشگران سیاسی در رسانه های اجتماعی، شبکه ای عمل می کنند تا فردی

رسانه های اجتماعی در مشارکت سیاسی در انتخابات تاثیرگذار هستند و کنشگران در این فضا کنشگران شبکه ای هستند.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان سخنران نشست علمی رسانه های اجتماعی و مشارکت سیاسی در انتخابات با بیان این مطلب بحث خود را بر سیاست و جامعه در ایران متمرکز کرد و این سوال را طرح کرد: کنشگری سیاسی در توئیتر فارسی چه ویژگی هایی دارد و چگونه توسط کاربران ایرانی اجرا می شود.
دکتر حسین کرمانی افزود: منازعه قدرتی که بر اثر این کنشگری بین کاربران شکل می گیرد باید تحلیل شود.
 وی گفت از بررسی هایی که انجام داده به یک سنتز نظری با ترکیب نظریه میدان، همگان های شبکه ای، کردارهای شبکه ای و روایت رسیده است.
دانش آموخته دکتری علوم ارتباطات از دانشگاه تهران اظهار کرد: کنشگری کاربران ایرانی در توئیتر نشانگر یک میدان سیاست در توئیتر است که در آن کنشگران فردی نیستند بلکه کنشگران شبکه ای اند.
وی بابیان اینکه برای شناخت این کنشگران، از مفهوم همگان های شبکه ای استفاده کردم افزود: این همگان های شبکه ای با اجرای کردارهای شبکه ای خود به منازعه بر سر قدرت می پردازند.
 دکتر کرمانی که به تازگی پژوهشی در حوزه توئیتر انجام داده است افزود: قالب بندی شبکه ای در دو سطح موضوع و ارزش سیاسی و روایتگری شبکه ای به عنوان کردارهای شبکه ای کاربران تحلیل شد.
وی گفت: همچنین ترکیبی از روش های تحلیل شبکه اجتماعی، تحلیل محتوای مردم نگارانه و تحلیل گفتمان انتقادی رسانه های اجتماعی به کار گرفته شد تا بیش از دو میلیون و نیم توئیت که در بازه زمانی یک ماهه انتخابات ریاست جمهوری سال 1396 گردآوری شده بود تحلیل شوند.
دکتر کرمانی افزود:  منازعه قدرت در توئیتر فارسی بیش تر متوجه کشمکش ها، رقابت ها و مباحث دوران انتخابات است. 
وی  به چیستی میدان سیاست و منازعه قدرت  در توئیتر پرداخت و  گفت: میدان سیاست در توئیتر فارسی بیش از آنکه محلی برای نزاع بر سر تعریف ارزش های جدید برای پی ریختن یک میدان دیگرگون یا به چالش کشیدن ارزش های پذیرفته شده و بنیادین میدان باشد، محلی برای استفاده از ارزش های موجود برای تفوق بر رقیب است. 
وی این وضعیت را در دوره تبلیغات  انتخابات بازتاب دهنده جدال های سیاسی در جامعه و فضای سیاسی است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان عنوان کرد:  توئیتر فارسی به جای اینکه محلی برای تعریف میدان جدیدی سیاست باشد، بازتاب میدان سیاست در ایران قرار دارد  و تحت تاثیر آن شکل گرفته است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، نشست علمی رسانه های اجتماعی و مشارکت سیاسی در انتخابات صبح چهارشنبه ۱۷مهر در سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان با حضور مسئولان و کارشناسان روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان، اعضای ستاد انتخابات استان، اعضای شورای اطلاع رسانی استان و کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان کرمان برگزار شد.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۱۹۲۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

  

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر محمد جواد فدائی
دکتر محمد جواد فدائی

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.