۱۳۹۸/۰۷/۱۷

با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان؛

هفتمین کنگره سراسری ادبیات پایداری در کرمان برگزار شد

صبح امروز هفتمین کنگره سراسری ادبیات پایداری با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، رئیس سازمان ادبیات دفاع مقدس کشور، مدیرکل حفظ و نشر آثار دفاع مقدس در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در این کنگره ۵۰ مقاله ارسال شده است که در این میان ۲۵ مقاله پذیرفته شده و ۱۵ نفر هم در طول کنگره ارائه مقاله داشتند.
بر اساس این گزارش، رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان در این مراسم گفت: دانشگاه شهید باهنر کرمان سال هاست که پرچم دار کنگره ادبیات پایداری است و با انتشار صد ها مقاله ارزشمند هرساله از این دریای بی پایان استخراج می کنند.
محمد طاهر افزود: از کسانی که تلاش کردند و رشته ادبیات پایداری را به یادگار گذاشته اند صمیمانه تقدیر می کنم.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان دبیر علمی کنگره ادبیات پایداری گفت: در اوایل دهه هشتاد در انجمن ادبی دفاع مقدس به اتفاق چند تن از همکاران، طرحی به عنوان کنگره ادبیات پایداری پایه گذاری شد.  
دکتر احمد امیری خراسانی با بیان اینکه هیچگاه فکر نمی کردیم، نهال نو پایی که غرس شد امروز هفتمین دوره آن برگزار شود، با بیان اینکه مقاومت و پایداری خصیصه ذاتی بشریت است، بیان کرد: کشور ما در این حوزه جایگاه مهمی را به خود اختصاص داده است و این شرایط باعث شده است تا نیاکان ما گذشته پر از درد و رنجی را پشت سر گذاشته باشند.
وی با اشاره به رشادت های هشت سال دفاع مقدس گفت: در هر دوره و زمانی بخشی از خاک ایران به غارت مهاجمین رفته و به لطف الهی تنها در دوره پس از انقلاب حتی یک وجب از این خاک را از دست ندادیم.
وی با اشاره به اینکه کنگره ادبیات پایداری رسالتش شناساندن این رشادت ها و مقاومت ها است اذعان کرد: به طورکلی اگر ظرف ادبیات نبود، تاریخ نیز نابود می شد و اگر ادبیات نباشد اخلاقیات نیز منتقل نمی شود.
وی با بیان اینکه کنگره ششم ادبیات پایداری دارای ویژگی خاص خود است تصریح کرد: دوره گذشته ما میزبان ۱۸ ابر مرد، قهرمان و نماد پایداری در این مراسم بودیم و حضور این عزیزان معنویت نامحدودی به جمع القا کرده بود.
براساس این گزارش، سردار داوود عامری، رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور نیز در این مراسم گفت: دفاع مقدس بعد از ۲۰۰ سال آغاز پایداری شکوهمند ایران بوده و اگر امروزه ما در منطقه اقتدار داریم دلیلی به جزء رشادت های دفاع مقدس و پس از آن تلاش برای انتقال این اندیشه ها نداشته است.
وی با اشاره به تاثیر ادبیات پایداری و جبهه ها تصریح کرد: به چشم دیدم که یک دوبیتی، گردانی را نجات می داد و سربازان انگیزه می گرفتند.
سردار عامری یادآور شد: این کاری که برای ادبیات پایداری انجام می شود کمتراز کار شهیدان و رزم آوران نیست و کار ادبیات پایداری انتقال و مسیر سازی برای این اندیشه های ناب مقاومت و پایداری است.
به گفته وی، ما محتاج شناخت ابزار‌های‌ مختلف برای انتقال این موضوعات هستیم خصوصا حوزه رسانه که امروزه اهمیت بالایی دارد.
وی با بیان اینکه تا کنون ۴۰ موضوع در‌خصوص ادبیات پایداری شناسایی شده است گفت: ادبیات پایداری گستردگی زیادی دارد و پتانسیل بالایی محسوب می شود.


 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۹۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

  

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر محمد جواد فدائی
دکتر محمد جواد فدائی

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.