۱۳۹۸/۰۸/۱۴

مدیرکل جدید حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان معرفی شد

با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی، محمود مهدوی به عنوان مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان، جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، رئیس بازرسی بنیاد حفظ آثار، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان و جمعی از مسئولان، «محمود مهدوی» به عنوان مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان معرفی و از خدمات 13 ساله «محمدمهدی ابوالحسنی» تقدیر شد.
حجت‌الاسلام حسن‌ علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان کرمان در این آیین تودیع و معارفه ، خدمت به حوزه‌های تکلیف‌محور و معنویت‌محور را ارزشمند دانست و عنوان کرد: انقلاب‌های زیادی در دنیا اتفاق افتاده است، اما هیچ‌کدام در ماهیت و جهت، نمونه انقلاب اسلامی نیستند، چون از آغاز تا پایان و استمرار آن جهت الهی دارد، لذا آنهایی در این راه جانشان را نثار کردند در مسیری قدم می‌گذارند که غیر از ادای تکلیف و قصد قربت معنایی ندارد.
وی با تکریم از خدمات 13 ساله «محمدمهدی ابوالحسنی» در اداره کل بنیاد حفظ آثار استان کرمان بیان کرد: پیشتازی استان کرمان در حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کاملا مشهود است.
علیدادی‌سلیمانی افزود: کرمان با تقدیم یک فرمانده رشید، شجاع، مخلص خداترس، هشت سال دفاع مقدس را به مقاومت در عرصه بین‌المللی وصل کرده و این مسئله تاریخ کرمان را متفاوت با دیگر جغرافیاها کرده و آیندگان این درخشش را بهتر متوجه خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: بسیاری از ارزش‌های خانواده دفاع مقدس هنوز ثبت نشده است، شهدا باطن پاکی داشتند و مطهرکننده جامعه هستند.
* کرمان فعالیت‌های نمونه‌ای در حوزه دفاع مقدس دارد
جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز در این آیین، ولایت‌فقیه را از بهترین ارمغان‌های انقلاب اسلامی دانست و عنوان کرد: جلوگیری از فراموشی و تحریف دفاع مقدس کار اصلی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است.
فهمیده خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی در حرکت بوده و محور مقاومت در کشور ما و فرامنطقه تشکیل شده است.
جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ادامه داد: ولایت، حضور مردم در صحنه و نیروهای مسلح هوشیار و مقتدر سه ضلع مثلث اقتدار جمهوری اسلامی هستند.
وی افزود: کنگره ادبیات پایداری و جمع‌آوری خاطرات رزمندگان و تاریخ شفاهی دو کار مهمی است که در حوزه دفاع مقدس استان کرمان انجام می‌گیرد و به عنوان الگو در بین استان‌ها ست.  
* ضرورت نگاه علمی به آثار دفاع مقدس
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان نیز در این مراسم خدمت در حفظ آثار را توام با اخلاص بالا دانست و گفت: مخلص‌ترین افراد در این مجموعه مشغول کار هستند و هیچ وقت ادعایی هم ندارند، آنچه در این مسئولیت اتفاق می‌افتد به لحاظ کیفی از ارزش بالایی برخوردار است.
محمدصادق بصیری به جمع‌آوری صدها اثر از شهدا، چاپ 200 عنوان کتاب، مسابقات بزرگ قرآنی در استان کرمان افزود: کار عظیمی در بنیاد حفظ آثار استان اتفاق افتاده است و کرمان اسناد بسیار زیادی در حوزه دفاع مقدس دارد.
وی ضرورت نگاه علمی به آثار دفاع مقدس را یادآور شد و گفت: در راستای همین مسئله هم رشته دانشگاهی ادبیات پایداری در دانشگاه شهید باهنر کرمان راه‌اندازی شد و هفت دوره از کنگره را نیز برگزار کرده‌ایم.
بصیری ادامه داد: کار برای شهدا عبادت است و همه گروه‌ها در این خصوص هم‌پیمان هستند و زمینه در استان فراهم است و امیدواریم این کارها را به کمک هم پیش ببریم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان خاطرنشان کرد: استان کرمان پایلوت رشته دانشگاهی ادبیات پایداری بوده و می‌تواند به قطب کشور در این زمینه تبدیل شود و مقطع دکتری آن را هم راه‌اندازی کنیم.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۳۵۱۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

  

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر محمد جواد فدائی
دکتر محمد جواد فدائی

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.