۱۳۹۸/۰۸/۱۶

استاندار کرمان:

توسعه گردشگری هنری در کرمان را دنبال می کنیم

استاندار کرمان در آیین گشایش دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران در کرمان گفت: کرمان ظرفیت‌های خوبی برای توسعه موسیقی نواحی دارد و به دنبال توسعه گردشگری هنری و به ویژه گردشگری موسیقی هستیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان دکتر محمد جواد فدائی از توسعه موسیقی مقامی و نواحی و گردشگری موسیقی در استان کرمان خبر داد و اظهار امیدواری کرد اجرای موسیقی مقامی و نواحی در شب های کرمان استمرار یابد.

استاندار  کرمان خاطر نشان کرد: کرمان ظرفیت‌ها و استعدادهای خوبی در حوزه موسیقی نواحی دارد.

 دکتر محمدجواد فدائی در آئین آغازین دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران که با حضور سیدمحمدمجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و میهمانان و هنرمندانی از سراسر کشور در مجموعه گنجعلیخان شهر کرمان برگزار شد اظهار داشت: جشنواره ملی موسیقی نواحی رویداد بسیار بزرگی در حوزه موسیقی کشور است.
وی با بیان اینکه استان کرمان سال‌هاست که افتخار میزبانی هنرمندان این جشنواره را دارد افزود: این جشنواره در توسعه گردشگری استان کرمان و معرفی جاذبه‌های گردشگری استان نقش بسیار مهمی دارد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه در استان کرمان دنبال توسعه گردشگری هنری به‌ویژه گردشگری موسیقی هستیم افزود: موسیقی مقامی و نواحی استان کرمان را توسعه خواهیم داد.

دکتر فدائی با اشاره به تفاهم نامه‌هایی که با وزارت فرهنگ و ارشاد برای توسعه گردشگری هنری در کرمان بسته شده عنوان کرد: تاکنون شاهد چند رویداد هنری بزرگ در استان براساس این تفاهمنامه‌ها بوده‌ایم.

سیدمحمدمجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در آئین گشایش این جشنواره با قدردانی از زحمات برگزارکنندگان این جشنواره در کرمان اظهار داشت: برگزاری جشنواره موسیقی نواحی در کرمان فرصت خوبی برای تماشای استان کرمان از دریچه موسیقی است.
وی موسیقی را روایت‌گر زندگی و پنجره فرهنگ از گذشته تا امروز دانست و افزود: برگزاری جشنواره موسیقی نواحی در استان کرمان می‌تواند بر تاریخ کرمان بیفزاید.

 در آئین افتتاحیه دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با حضور معاون وزیر ارشاد و استاندار کرمان از کتاب جشنواره موسیقی نواحی کشور رونمایی شد.
جشنواره موسیقی نواحی ایران۱۶  تا۱۹آبان در کرمان برگزار می شود.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۴۷۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

  

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر محمد جواد فدائی
دکتر محمد جواد فدائی

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.