۱۳۹۸/۰۹/۰۹

آغاز ثبت نام انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از فردا در استان کرمان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و رئیس ستاد انتخابات استان کرمان گفت: ثبت نام از داوطلبان حضور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس از فردا یکشنبه ۱۰ آذرماه ۹۸ آغاز می شود و به مدت هفت روز در فرمانداری های ۹ حوزه اصلی سراسر استان کرمان از ساعت ۸ صبح الی ۱۸ عصر ادامه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمد صادق بصیری امروز شنبه 9 آذرماه ماه ۹۸ در گفتگو با کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان افزود:  انتخابات تجلی مردمسالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی و مظهر مشارکت مردم در سرنوشت آینده خودشان است که طبق اصل ششم قانون اساسی اداره کشور با اتکای به آرای عمومی است و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در بیانیه گام دوم انقلااب بر این اصل که انتخابات برای تحقق مشارکت ها و آزادی های سیاسی است تأکید فرمودند.
دکتر بصیری با اشاره به شروع فرآیند ثبت نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از فردا یکشنبه 10 آذرماه بنا به دستور وزیر کشور تصریح کرد: در استان کرمان از ساعت 8 صبح تا 18 عصر به مدت هفت روز در فرمانداری های 9 حوزه اصلی سراسر استان از داوطلبان ثبت نام به عمل می آید که داوطلبان برای کسب ده کرسی مجلس از این 9 حوزه با یکدیگر رقابت می کنند.
وی با اشاره به 9 حوزه اصلی انتخابات استان کرمان اظهار داشت: حوزه انتخابیه بافت برای شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه، حوزه بم برای شهرستان های بم، نرماشیر، ریگان و فهرج، حوزه شهربابک برای شهرستان شهربابک، حوزه سیرجان برای شهرستان های سیرجان و بردسیر، حوزه جیرفت برای شهرستان های جیرفت و عنبرآباد، حوزه رفسنجان برای شهرستان های رفسنجان و انار، حوزه زرند برای شهرستان های زرند و کوهبنان، حوزه کرمان برای شهرستان های کرمان و راور، حوزه کهنوج برای شهرستان های کهنوج، قلعه گنج، منوجان، رودبار جنوب و فاریاب در نظر گرفته شده است.
وی گفت: داوطلبان باید برای ثبت نام یا به حوزه انتخابیه ای که قصد نامزدی از آن حوزه را دارند مراجعه کنند و یا از طریق حضور در وزارت کشور برای کاندیداتوری در انتخابات اعلام آمادگی نمایند.
رئیس ستاد انتخابات استان کرمان بیان داشت: شرایط داوطلبی دارای دستورالعمل هایی مشخص است که توسط کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان در سایت استانداری و همچنین در فضای مجازی منتشر شده است ولی به صورت مختصر تمامی داوطلبان باید دارای حداقل 30 سال سن و حداکثر 75 سال تمام، دارای مدرک کارشناسی ارشد و یا معادل آن باشند و اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه، کارت ملی، مدرک تحصیلی، یک قطعه عکس 3 در 4 و برای آقایان اصل و کپی کارت پایان خدمت را نیز به همراه داشته باشند.
بصیری ادامه داد: همزمان با شروع ثبت نام از داوطلبین، از فردا شاهد شکل گیری هیأت های اجرایی نیز هستیم که تعداد شعب پس از شکل گیری این هیأت ها مشخص می شود.
وی افزود: انتخابات مجلس دارای بیست و پنج فرآیند است که امسال تمامی مراحل به جز اخذ رأی و شمارش آراء به صورت الکترونیکی برگزار می شود و احتمالاً در برخی شهرهای کشور نیز تمامی مراحل به صورت تمام الکترونیکی خواهند بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ضمن تشکر از صدا و سیما، نشریات و تمامی اصحاب رسانه برای پوشش اخبار انتخابات، در قالب سه توصیه به داوطلبین، مردم و مجریان بیان داشت: از داوطلبین می خواهیم که ثبت نام را برای روز آخر و لحظات پایانی نیندازند و از مردم نیز می خواهیم کماکان حضور انقلابی و مشارکت حداکثری خودشان را در این صحنه سرنوشت ساز سیاسی داشته باشند و به مجریان و دست اندرکاران انتخابات نیز توصیه می کنیم که اصول بی طرفی، قانون مداری، دقت و نهایتاً سلامت انتخابات را مورد توجه قرار بدهند و ستاد انتخابات استان کرمان نیز هر روز اخبار انتخابات را در معرض اطلاع عمومی قرار خواهد داد.
 
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفند ۹۸ برگزار می شود.

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۱۷۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

  

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر محمد جواد فدائی
دکتر محمد جواد فدائی

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.