۱۳۹۸/۰۹/۱۰

استاندار کرمان در جمع کارگزاران حج استان عنوان کرد:

نقش مؤثر حج در اعتلای ابعاد معنوی، اجتماعی و سیاسی جامعه اسلامی

استاندار کرمان بر نقش مؤثر حج در اعتلای ابعاد معنوی، اجتماعی و سیاسی جامعه اسلامی تأکید کرد و گفت: خدمت به حجاج اگر همراه با ایمان و اعتقاد به خداوند و روز قیامت باشد و سبب ارتقای جنبه های اعتقادی مسلمانان شود بسیار ارزشمند است.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمد جواد فدائی در همایش فصلی کارگزاران حج و زیارت استان کرمان با اشاره به ابعاد معنوی، اجتماعی و سیاسی حج افزود: حضور مردم در حج به عنوان قبله گاه مسلمانان و همچنین دیگر اماکن مقدس مثل کربلاو نیز حضور در راهپیمایی اربعین، فرصت های بسیار بی نظیری برای کسب معنویت بیشتر فراهم می کند تا افراد به دور از دغدغه های عادی زندگی جنبه های عبادی و معنوی خود را تقویت کنند.
وی با اشاره به جنبه اجتماعی حج تصریح کرد: سفر حج و اجتماع عظیم مسلمانان در این مراسم فرصتی برای تبادل افکار و فرهنگ ها، وحدت و انسجام مسلمانان فراهم می کند و تعیین زمان خاصی برای برگزاری مراسم حج از همین منظر قابل توجه است.
استاندار کرمان توجه به جنبه سیاسی حج را لازم دانست و افزود: اجتماع مسلمانان در کنار یکدیگر نشان دهنده قدرت مسلمانان است.
دکتر فدائی با اشاره به جنبه های مختلف حج اظهار داشت: هر چقدر شرایط برای حضور افراد در این مراسم مذهبی فراهم شود تا دغدغه های مردم از حیث توجه به جنبه های معنوی حج بیشتر شود، آن گاه شاهد بروز و ظهور ثمرات این حرکت عظیم در جامعه اسلامی خواهیم بود.
وی با اشاره به آیه 19 سوره توبه، ضمن تقدیر از زحمات دست اندرکاران حج و زیارت در استان کرمان گفت: خدمت به حجاج اگر همراه با ایمان و اعتقاد به خداوند و روز قیامت باشد و سبب ارتقای جنبه های اعتقادی مسلمانان شود بسیار ارزشمند است و کارگزاران باید قدر این فرصت و خدمت به حجاج را بدانند.
براساس این گزارش، مدیر کل حج و زیارت استان کرمان نیز در این جلسه از احتمال از سرگیری حج عمره از ماه رجب و شروع اعزام کاروانهای زیارتی به سوریه از تهران از ۱۷آذر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، اجتماع کارگزاران حج استان کرمان امروز یکشنبه 10 آذرماه با حضور دکتر فدائی استاندار کرمان، حجت الاسلام والمسلمین سازندگی مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت، دکتر بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس و جمعی از مسئولین و کارگزاران حج و زیارت استان در سالن اجتماعات سازمان حج و زیارت استان برگزار شد.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۲۸۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

  

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر محمد جواد فدائی
دکتر محمد جواد فدائی

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.