۱۳۹۸/۰۹/۱۱

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان خبر داد

افتتاح تقاطع غیرهمسطح شهید بادپا در دهه فجر امسال

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان از پیشرفت ۸۱ درصدی تقاطع غیرهمسطح شهید بادپا خبر داد و گفت: این پروژه حداکثر ۱۲ بهمن امسال بهره‌برداری خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی در نشست بررسی پروژه‌های عمران شهری که امروز 11 آذر ماه با حضور مدیران اجرایی و نهادهای مربوطه در محل دفتر معاونت عمرانی استانداری کرمان برگزار گردید از تصویب طرح ساماندهی عبور و مرور میدان بیرم‌آباد در شورای ترافیک استان خبر داد و گفت: این طرح به زودی در کمیسیون ماده 5 مطرح و بعد از تصویب به موسسه ملل اعلام خواهد شد.
وی در خصوص تله‌کابین شهر کرمان بیان داشت: با توجه به اعلام سرمایه‌گذار طرح مبنی بر اینکه تجهیزات کامل خریداری شده و مشکلی از این بابت وجود ندارد، لذا تا پایان سال جاری ایستگاه‌های تله‌کابین پایین و بالای کوه به بهره‌برداری خواهد رسید. آیت‌اللهی موسوی افزود: همچنین فضای سبز دامنه و بالای کوه نیز با توافق سازمان پارک‌های شهرداری تا فروردین ماه اجرایی می‌شوند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان عنوان کرد: با توجه به طرح سرمایه‌گذار مبنی بر احداث پارکینک در پایین کوه و جلوگیری از ورود همه خودروها به بالا، شهرداری نیز مسیر اختصاصی بام شهر کرمان را از طریق شورای شهر پیگیری می‌کند. وی خاطرنشان کرد: طی بازدیدهایی که از پروژه تله‌کابین و بام کرمان داشتیم، طرح مکملی برای پروژه پیشنهاد دادیم که با احداث یک پل معلق، ارتباط بین تله‌کابین و قلعه 'شیوشگان' را که در حال حاضر راه دسترسی به غیر از کوهنوردی برای آن فراهم نیست را ایجاد کنیم.
آیت‌اللهی موسوی افزود: با این طرح که موسسه ملل اجرای آن را متقبل شده است، ضمن اینکه جاذبه دیگری به مجموعه اضافه و دسترسی بین دو کوه فراهم می‌شود، قلعه ' شیوشگان' نیز که البته ثبت تاریخی نیست، مرمت می‌گردد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان در ادامه این جلسه با اشاره به آخرین وضعیت تقاطع غیرهمسطح شهید بادپا و پیشرفت 81 درصدی این پروژه گفت: با تلاش قرارگاه خاتم‌الانبیاء و همراهی دستگاه‌ها، این پروژه با سرعت بالایی اجرایی شد و با نصب 6 سگمنت در روز، رکوردی در این زمینه ثبت کرد. آیت‌اللهی موسوی اضافه کرد: در حال حاضر 30 درصد از قرنیزهای این پل نیز نصب شده و با همکاری شرکت توزیع برق در اجرای روشنایی‌ها، این پروژه حداکثر 12 بهمن امسال بهره‌برداری خواهد شد.
وی همچنین از رفع معارض‌ها و اجرای بخشی از طرح ترافیکی تقاطع امیرکبیر خبر داد و گفت: از سرمایه‌گذار درخواست داریم که نهایت تلاش خود را برای به‌ بهره‌برداری رسیدن آن در کوتاه‌ترین زمان به‌ کار گیرند.
ابوالقاسم سیف‌اللهی نماینده موسسه ملل نیز در ارتباط با روند کار پروژه تله‌کابین شهر کرمان بیان داشت: آخرین محموله تجهیزات تله‌کابین شهر کرمان در شهریورماه امسال وارد شده و وسایل از گمرک منتقل شده‌اند. وی از اتمام عملیات ساخت ایستگاه تله‌کابین شهر کرمان تا یک ماه آینده خبر داد و افزود: امتیازات برق و آب این پروژه نیز در پایین کوه خریداری شده است. سیف‌اللهی تصریح کرد: ایستگاه بالای کوه در مرحله اجرای سقف قرار دارد و یک هزار و 300 متر داخل ایستگاه، مجموعه خدماتی پیش‌بینی شده است. وی ابراز داشت: برای محوطه‌سازی بالای کوه، 5 هکتار پارک را که احتمالا به 7 هکتار افزایش می‌یابد، آغاز کرده‌ایم و انشعابات برق، آب و گاز به صورت زیرزمینی اجرایی می‌شود. نماینده موسسه ملل عنوان کرد: مالکیت تله‌کابین تماما متعلق به شهرداری بوده و قرارداد آن BOT اجرا شده است. سیف‌اللهی بیان داشت: در خصوص هتل بام شهر کرمان نیز مدارک پروژه به تهران ارسال شده و منتظر پاسخ آنها هستیم، این منطقه در حریم هیچ مجموعه تاریخی نیست و نقشه‌ها به صورت کامل ارائه شده و منتظر برگزاری جلسه با سازمان میراث فرهنگی هستیم.
وی خاطرنشان کرد: ما حساسیتی بر طبقات نداریم و نظر میراث فرهنگی را اعمال می‌کنیم، از ۳ هکتار زمین تخصیص داده شده تنها یک هکتار به ساخت هتل اختصاص داده خواهد شد.
فریدون فعالی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان نیز گفت: در حوزه شهرستان کرمان 6 خانه میراثی برای مرمت به شرکت جهاد نصر واگذار شده‌اند و تا هفته میراث فرهنگی قابل بهره‌برداری خواهند بود. وی ادامه داد: مجموعه شترگلو ماهان نیز جهت احیا و مرمت به شرکت جهاد نصر واگذار شده و در حال حضار 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۳۳۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

  

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر محمد جواد فدائی
دکتر محمد جواد فدائی

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.