۱۳۹۸/۰۹/۱۴

در دیدار با مسئولان وزارت کار:

درخواست استاندار کرمان برای حل مشکلات کارگری شرکت های خودروسازی بم

استاندار کرمان در دیدار معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار حل مشکلات کارگری شرکت های خودروسازی بم شد و گفت: باید برای تأمین منابع مالی مورد نیاز شرکت های خودروسازی فعال در منطقه ویژه بم اقدام عاجلی صورت گیرد چرا که بیکاری کارگران این واحدها مشکلات اجتماعی متعددی در پی خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمد جواد فدائی عصر روز چهارشنبه 13 آذرماه 98 در دیدار معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: ایجاد اشتغال یکی از دغدغه های جدی دولت در کشور و استان کرمان است ولی متأسفانه از ابتدای امسال تاکنون هیچ میزانی از منابع بانکی برای ایجاد اشتغال در استان استفاده نشده است.
وی با اشاره به پتانسیل های معدنی موجود در استان تصریح کرد: وزارت کار باید زمینه را برای افزایش ایمنی محیط های کارگری و همچنین تجهیز و نوسازی معادن ذغال سنگ در استان فراهم کند.
بنا به این گزارش، معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این دیدار با اشاره به پتانسیل های استان کرمان در حوزه معادن ذغال سنگ در کشور گفت: باید به سمت مکانیزه کردن معادن ذغال سنگ در استان کرمان حرکت کنیم چرا که به شیوه سنتی نمی توانیم بازدهی زیادی تولید کنیم.
حاتم شاکرمی با بیان اینکه در وزارت کار بدنبال ایجاد دولت الکترونیک هستیم تصریح کرد: در حال اجرای سامانه جامع روابط کار در کشور هستیم و این سامانه تاکنون در دو استان تهران و اردبیل اجرا شده است و 48 خدمت را به متقاضیان ارائه می کند که با اجرای این سامانه، نیازی به حضور کارفرما و کارگر در ادارات کار نیست.
وی با اشاره به اهمیت راه اندازی سامانه جامع روابط کار در استان کرمان از استاندار کرمان درخواست کرد: در وهله اول مسئولین استان زمینه اطلاع رسانی درباره این سامانه به عموم جامعه و بویژه جامعه کارگری را فراهم کنند و در وهله دوم امکانات زیرساختی و نرم افزاری لازم برای اجرای این سامانه تأمین شود.
شاکرمی گفت: سرورهای این سامانه در وزارت کار قرار دارد و با راه اندازی این سامانه قادر به پیگیری مسائل کارگران در هر نقطه ای از کشور هستیم و از طرف دیگر مشکل وجود قراردادهای سفید امضای کارگری نیز با اجرای این سامانه برای همیشه از بین می رود.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به راه اندازی مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی وزارت کار در هشت استان کشور گفت: در استان کار مقدمات راه اندازی این مرکز فراهم شده است و با تخصیص بودجه برای فعالیت این مرکز، ظرفیت بسیار خوبی برای انجام تحقیقات پیرامون معادن ایجاد می شود.
بنابر این گزارش، دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به وجود حدود 8 هزار کارگر فعال در معادن ذغال سنگ استان، خواستار حل مشکلات این معادن شد و گفت: شرکت ذوب آهن اصفهان با انحصار خرید و قیمت گذاری باعث ایجاد مشکلات متعددی برای معادن ذغال سنگ شده است و جلوگیری از این وضعیت نیز نیاز به پیگیری جدی وزارت کار دارد.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۱۹۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

  

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر محمد جواد فدائی
دکتر محمد جواد فدائی

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.