۱۴۰۰/۰۵/۰۶

استاندار کرمان:

وضعیت کرونا در استان کرمان بحرانی است

استاندار کرمان گفت: به سرعت تعداد مبتلایان و تست‌های قطعی کرونا در استان در حال افزایش و وضعیت کرونا در استان بحرانی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، دکتر علی زینی‌وند عصر 6 مرداد ماه در جلسه ستاد مدیریت کرونا استان با حضور دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا کشور عنوان کرد: استان کرمان اکنون در سطح کشور رتبه اول موارد ابتلاء را دارد، ظرفیت‌های بیمارستانی را بالا برده‌ایم. محدودیت‌هایی را ایجاد و سخت‌گیری کردیم و رعایت پروتکلها و مشارکت در واکسیناسیون ضروری است.
وی بیان کرد: با پیگیری‌های متعدد مجوز واکسیناسیون در استان کرمان برای افراد بالای 50 و سپس 45 سال دریافت کردیم و طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی با روند خوبی نیز در حال انجام است.
استاندار کرمان ابراز داشت: دستگاه‌های نظامی و انتظامی تمام امکانات خود را بسیج کرد‌ه‌اند و سپاه در راستای طرح شهید سلیمانی و اصناف نیز تا جای ممکن در اعمال محدودیت‌ها همکاری کردند.
وی ابراز داشت: تا این لحظه توانسته‌ایم اوضاع را مدیریت کنیم. تدابیر لازم دیده شده است، کمبود دستگاه اکسیژن بیمارستان‌ها را از امکانات استان تامین کردیم و آماده‌ایم در صورت نیاز بیمارستان‌های صحرایی دایر شوند.
استاندار کرمان بیان کرد: با توجه به روند ابتلا، احتمالا هفته آینده در استان وضعیت سیاهی را داشته باشیم.
وی گفت: اگر روند ابتلا کند نشود، طی هفته آینده ظرفیت بیمارستان‌ها در جیرفت و سیرجان و کرمان تکمیل خواهد شد.
زینی‌وند از دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا خواست تا پیگیری نامه استان به رئیس جمهور برای کمک 70 میلیارد تومانی برای دانشگاه‌های علوم پزشکی استان را نهایی کنند.
استاندار کرمان همچنین تاکید کرد که برق کارخانجات تولید اکسیژن استان مطلقا قطع نشود و تعطیلی نداشته باشند و در صورت نیاز دیگر کارخانجات هم به کمک آیند.
**
حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در گزارش خود از وضعیت استان به لحاظ بیماری کووید -19 عنوان کرد: حمایت خوبی در استان از سوی استانداری و دیگر دستگاه‌ها طی دو سال گذشته. وجود داشته است.
وی ادامه داد: استان کرمان با چهار دانشگاه و یک دانشکده علوم پزشکی جمعیت کل استان را به لحاظ خدمات بهداشتی و درمانی تحت پوشش دارد.
رشیدی‌نژاد افزود: استان کرمان پیک سنگینی را در اواخر آبان و آذر ماه داشت و الان پیک سنگین‌تر با شدت بیشتر و ویروس بدذات‌تری در حال تجربه دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان ابراز داشت: کرمان به لحاظ موقعیت جغرافیایی و اقلیمی یک پیک از کشور عقب بود و در حقیقت ما الان پیک چهارم را می‌گذارنیم.
وی تصریح کرد: تعداد تخت‌های کل استان برای بیماران کرونایی 1901 مورد در حوزه بزرگسال و 98 تخت کودکان است.
رشیدی‌نژاد گفت: 1544 بیمار مبتلا به کرونا بستری در بیمارستان‌های استان داریم که هزار مورد آن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان است. حدود 60 درصد این بیماران تست قطعی کرونا دارند و مابقی دارای علائم بالینی هستند.
وی خاطرنشان کرد: 300 تخت خالی در مجموع کل استان برای بیماران کرونایی داریم و روزانه ظرفیت‌سازی را برای بیمارستان‌های استان انجام می‌دهیم.
دکتر رشیدی‌نژاد اظهار داشت: تعداد واکسن ارسال به استان 500 هزار دوز بوده که 300 هزار دوز آن همه افراد تزریق نوبت اول را داشتند و 85 هزار نفر نوبت دوم را تزریق کرده‌اند.
وی ادامه داد: در مجموع حدودا 10 درصد جمعیت استان واکسینه شده‌اند و بیش از 70 درصد افراد بالای 70 سال در استان واکسینه شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان ابراز داشت: در شهر کرمان بحران سنگینی را داریم و قرار شد تعدادی از بیماران که امکان دارد ارائه خدمات بستری در منزل داده شود و داروها را به موقع دریافت کنند. تا تخت را برای دیگر افرادی که نیاز دارند فراهم کنیم.
وی بیان کرد: تامین اکسیژن‌ساز در استان صورت گرفت و الان با مشکل مواجه نیستیم و همه دانشگاه‌های استان به دستگاه‌های اکسیژن‌ساز مجهز شدند.

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۱۰۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر علی زینی وند
دکتر علی زینی وند
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.