۱۴۰۰/۰۵/۰۹

استاندارکرمان؛

باغ شاهزاده فعلا اجازه بازگشایی ندارد

استاندار کرمان با بیان اینکه در بازگشایی مکان‌های جدید فعلا اجازه‌ای نمی‌دهیم، گفت: در شیوع بیماری در استان نه تنها اتفاق غیرطبیعی و غافلگیرکننده‌ای نداریم، بلکه به تناسب جمعیت و گستردگی از استان‌‌های موفق به لحاظ مدیریت کروناست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، دکتر علی زینی‌وند 9 مرداد ماه در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کروناویروس عنوان کرد: به دلیل شرایط بیماری در استان، اجازه بازگشایی باغ شاهزاده را فعلا نمی‌دهیم.
وی بیان داشت: در تعطیلی استان ممکن است به صورت اقتضایی بتوان کاری کرد، اما اثبات نشده که تعطیلی فراگیر؛ وضعیت بیماری را بهتر می‌کند.
استان‌های مازندران و گیلان بعد از تعطیلی هفته گذشته در تهران و البرز به دلیل مسافرتها شرایط بسیار خطرناکی را دارند.
استاندار کرمان افزود: با مصوبه جلسه فوق‌العاده ستاد کرونای استان با حضور دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونای کشور و همچنین شورای تامین استان، آمادگی کامل برای استقرار سریع بیمارستان‌های صحرایی در استان وجود دارد، اما تا این لحظه نیاز به استقرار بیمارستان صحرایی نداریم.
زینی‌وند ادامه داد: ظرفیت‌ بیمارستانی استان بالا برده شده و گزارشی از کمبود امکانات و تجهیزات نداریم.
استاندار کرمان اظهار داشت: در ارتباط با شیوع بیماری در استان نه تنها اتفاق غیرطبیعی و غافلگیرکننده‌ای نداریم، بلکه به تناسب جمعیت و گستردگی از استان‌‌های موفق به لحاظ مدیریت کروناست.
وی ابراز داشت: 70 میلیارد تومان اعتبار برای کمک به 5 دانشگاه علوم پزشکی کرمان از رئیس جمهور تقاضا کردیم که تنها دستور دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور را می‌خواهد.
زینی‌وند گفت: طرح شهید سلیمانی با جدیت در حال انجام است. دستگاه اکسیژن‌ساز نیز مکلف کردیم که برق این واحدها قطع نشود.
استاندار کرمان با بیان اینکه در بازگشایی مکان‌های جدید فعلا اجازه‌ای نمی‌دهیم، گفت: با توجه به فاصله دو هفته‌ای تا محرم و اینکه عروسی‌ها به باغ‌های شخصی و خانه‌ها انتقال یافته بود و این مسئله آلودگی بیشتر را به وجود می‌آورد، لذا ستاد ملی اجازه داد در مکان‌های سرباز و با رعایت پروتکلها مراسم برگزار گردد.
وی ادامه داد: بر این اساس برای برخی تالارها که امکان برگزاری مراسم با تعداد محدود و در شرایط فضای باز را دارند با حضور نماینده مستقر بهداشتی، تدبیر برگزاری مراسم شد.
زینی‌وند تصریح کرد: در هفته باقیمانده تا محرم به شدت تالارها که مجوز برگزاری مراسم با شرایط مذکور را دارند، زیر ذره‌بین و کنترل هستند.
وی خاطرنشان کرد: در مجوز قید شده که تعداد محدود و فضای باز و با رعایت مسائل اسلامی و پروتکل‌ها مجاز به برگزاری مراسم هستند و عدم رعایت این مسائل جریمه سنگین و حتی پلمب واحد را در پی دارد.
استاندار کرمان ابراز داشت: در پیک گذشته با هزار و 400 نفر بستری 203 مورد فوتی داشتیم و الان فوتی‌ها به 150 نفر رسیده است و علت آن هم واکسیناسیون و مراقبت‌های بیشتر است.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۶۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر علی زینی وند
دکتر علی زینی وند
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.