۱۴۰۰/۰۶/۲۲

دیدار خانواده فداکاران سیل گلباف با استاندار کرمان

استاندار کرمان در دیدار خانواده نیروهای خدوم برق که در سیل گلباف جان خود را از دست دادند، این حادثه را تلخ‌ترین خاطره دوران حضور خود در استان برشمرد و به خانواده جانباختگان اطمینان خاطر داد که هیچ کوتاهی از سوی مسئولان متولی در حق فرزندان آنها صورت نگرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، خانواده 6 نفر از نیروهای عملیات برق شهرستان کرمان که 15 اردیبهشت ماه 1400 حین انجام ماموریت در سیل گلباف جان خود را از دست دادند، امروز (۲۲ شهریور) با دکتر علی زینی‌وند استاندار کرمان دیدار کردند.
در این دیدار که مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان، مدیرکل مدیریت عملکرد، امور حقوقی و بازرسی استانداری کرمان، امامان جمعه راین و گلباف، مدیرعامل توزیع برق شمال استان و نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نیز حضور داشتند، تعدادی از اعضای خانواده جانباختگان دغدغه‌ها، رنج‌ها و درخواست‌های خود را مطرح کردند.
دکتر علی زینی‌وند استاندار کرمان با گرامیداشت یاد نیروهای خدوم برق که در سیل گلباف جان خود را از دست دادند، این حادثه را تلخ‌ترین خاطره دوران حضور خود در استان برشمرد و به خانواده جانباختگان اطمینان خاطر داد که هیچ کوتاهی از سوی مسئولان متولی در حق فرزندان آنها صورت نگرفته و افزود: در نهایت امکان، پیگیری برای حق و حقوق این عزیزان و خانواده آنها صورت گرفت.
وی ادامه داد: ضروری ترین کار این بود که فرزندان و همسران این نیروها بی سر و سامان نمانند که در همان روز حادثه گردش کار مفصلی به وزرای کشور و نیرو ارائه و تمام استنادات قانونی در شرح واقعه تدوین شد. از مقامات وزارت نیرو نیز در مراسم تدفین، قول استخدام همسر یا فرزند نیروهای درگذشته و یا تبدیل وضعیت نیروها داده شد.
زینی‌وند ابراز داشت: در پیگیری شهید خدمت نیز شورای تامین کرمان مصوب و تایید کردیم که همه ساز و کارهای قانونی برای اینکه این عزیزان شهید خدمت محسوب شوند، مبذول شود.
استاندار کرمان تصریح کرد: به عنوان استاندار باید حرفی بزنم غیرواقع نباشد و به حق هم باید در کاربرد واژگان دقت کنیم. نیروهای عملیات برق درگذشته در سیل به لحاظ اجر و مولفه‌های اسلامی حتما شهید هستند، اما باید بر مبنای قانون و اختیارات حرف بزنم.
وی خطاب به خانواده جانباختگان نیروهای عملیاتی برق شهرستان کرمان در سیل گلباف گفت: درد شما را با تمام وجود درک می‌کنم، ممکن است کسی از روی نادانی و یا خباثت نیشخند و طعنه بزند، اما در کل ساختار نظام جمهوری اسلامی در حق فرزندان شما کوتاهی نشده است.
زینی‌وند با اشاره به قرارگیری نام این عزیزان به عنوان 'فداکار خدمت' گفت: مطمئنا جان از دست رفتگان را نمی توانیم جبران کنیم، اما در مقام قانون باید تمام تلاشمان را انجام دهیم که ذره ای از تالمات را جبران کنیم.
وی افزود: آنچه در اختیار ماست انجام می‌دهیم و مسائل دیگر را هم به عنوان یک برادر پیگیری می کنم، اما به عنوان استاندار نمی‌توانیم برای خانواده‌ها بدون توجه به قوانین انتظارات ایجاد کنم.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۸۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر علی زینی وند
دکتر علی زینی وند
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.