۱۴۰۰/۰۶/۲۳

تجلیل از والدین شهید جهانگیر صدقی ده‌زیاری

در جوار مزار مطهر سپهبد شهید قاسم سلیمانی از والدین شهید جهانگیر صدقی ده‌زیاری در طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم تجلیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، در فاز دوم طرح ملی 'سه‌شنبه‌های تکریم' از خانواده شهید «جهانگیر صدقی ده‌زیاری» با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، استاندار کرمان و ارتباط ویدئوکنفرانسی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد از والدین شهید «جهانگیر صدقی ده‌زیاری» از جوار مزار مطهر سپهبد شهید قاسم سلیمانی تجلیل به عمل آمد.
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان، شهدا را انسان‌های مطهری دانست که علاوه بر طیب و طاهر بودن، دیگران و جامعه را پاک و طیب می‌کنند.
امام جمعه کرمان، شهدا را گسترش‌دهنده ارزش‌های اسلامی و دینی برشمرد و افزود: شکل‌گیری جبهه مقاومت خیر و برکتی به جامعه اسلامی تزریق کرد که آرام آرام شرایط برای قیام نورانی حضرت ولیعصر (عج) فراهم شود.
علی زینی‌وند استاندار کرمان نیز در سخنانی کوتاه به روح والای شهیدان و سیدالشهدای جبهه مقاومت سپهبد شهید قاسم سلیمانی درود فرستاد و با آرزوی علو درجات برای آنان، استقامت، صبر و از خودگذشتگی خانواده شهیدان را تکریم کرد.
محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در ارتباط تصویری با این مراسم گفت: همه ما مرهون والدین شهدا هستیم که فرزندان خود را ابراهیم‌وار به مسلخ شهادت رهنمون شدند.
وی ایثار و شهادت را از ویژگی‌های اصلی انقلاب اسلامی دانست و افزود: بزرگانی چون قاسم سلیمانی این اصل را زنده نگه داشتند و نامگذاری مکتب سردار دلها نشان دهنده راهی است که باید طی کنیم.
اسماعیلی معرفی فرهنگ شهادت را از ماموریت‌های اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواند و ادامه داد: هنر انقلابی باید ایثارگری و مرارت‌های والدین شهید را به تصویر بکشد و امکاناتمان را در این مسیر بسیج می‌کنیم.
وی همچنین از برگزاری جشنواره‌ای خاص شهید قاسم سلیمانی در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و گفت: به زودی این امر محقق می‌شود و برکتی بر همه کارها و فعالیت‌های ارشاد خواهد بود.
به گفته محمد علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، سال گذشته به مناسبت اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و در راستای ترویج مکتب سردار دلها، ۶۸۸ برنامه در سطح ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور برگزار گردید و امسال نیز تاکنون حدود ۵۰ برنامه در ستاد ترویج مکتب سردار شهید قاسم سلیمانی در استان تدارک دیده شده که ۱۰ برنامه در سطح اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، شهید «جهانگیر صدقی ده‌زیاری» در ۲۵ فروردین ماه ۱۳۴۵ در خانواده‌ای مستضعف و مذهبی در روستای ده‌زیار از بخش چترود دیده به جهان گشود.
وی در چندین عملیات بیسیم‌چی فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله حاج قاسم سلیمانی بود و سرانجام سال ۶۶ در منطقه بانه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزس‌های دفاع مقدس، مدیر ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان در این مراسم حضور داشتند.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۵۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر علی زینی وند
دکتر علی زینی وند
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.