۱۴۰۰/۰۷/۲۱

دوازدهمین جلسه گروه کاری اشتغال و کارآفرینی برگزار گردید

دوازدهمین جلسه گروه کاری اشتغال و کارآفرینی در سال ۱۴۰۰ در تاریخ ۲۱/۷/۱۴۰۰ به ریاست آقای دکتر مهرابی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان، در جلسه گروه کاری اشتغال و کارآفرینی، بابایی فرماندار شهرستان کرمان عملکرد اقدامات انجام شده و برنامه­ ریزی­ های انجام شده برای ایجاد اشتغال در شهرستان کرمان را تشریح نمود.
فرماندار شهرستان کرمان با اشاره به این­که با پیگیری­های به­ عمل آمده توسط فرمانداری، سهم تعیین شده برای ایجاد شغل در شهرستان کرمان تا پایان سال جاری محقق خواهد شد، خواستار همکاری دستگاه­های ستادی استان برای استفاده از ظرفیت شهرستان در ایجاد شغل بیش از سهمیه اختصاص یافته شد.
بابایی همچنین ضمن تاکید بر ضرورت ایجاد شغل پایدار، به راستی­ آزمایی اطلاعات شاغلین سال جاری که وارد سامانه رصد می­ شوند، توسط فرمانداری اشاره نمود.
در ادامه جلسه دکتر خانه­ گیر مدیر کل دفتر روستایی و شوراها به ظرفیت بالای دهیاران برای همکاری در ایجاد اشتغال در مناطق روستایی اشاره نموده و با ذکر این موضوع که در استان کرمان با  تعداد 5460 دهیار، امکان سرمایه­ گذاری مشترک توسط دهیاری­ها وجود دارد، گزارشی از  برنامه­ ها و تسهیلات اختصاص یافته به موضوع اشتغال را ارائه نمود.
بر اساس این گزارش، دکتر مهرابی به روند مناسب تحقق اشتغال در استان کرمان پرداخته و بر ضرورت تقویت نقش دهیاران استان برای ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در مناطق روستایی تاکید نمودد و خواستار اختصاص و پیگیری تسهیلات مناسب توسط دستگاه­ های ذیربط برای انجام سرمایه گذاری­ های لازم در روستا­ها شد.
رئیس گروه کاری اشتغال و کارآفرینی همچنین به اهمیت استفاده از ظرفیت بنیاد برکت برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی اشاره نمود و ضرورت بررسی ظرفیت­ های خالی اشتغال و متناسب سازی مهارت­ ها با نیاز بازار کار استان را یادآور شد.
در پایان جلسه دیدگاه­ها و نقطه­ نظرات اعضا ارائه و جمع­بندی شد.
 

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۸۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر علی زینی وند
دکتر علی زینی وند
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.