۱۴۰۰/۰۸/۳۰

استاندار کرمان:

آب و عدم تکمیل زیرساخت ها دغدغه اصلی استان کرمان هستند

استاندار کرمان توسعه متوازن را از سیاست های کاری خود برشمرد و گفت: آب و عدم تکمیل زیرساخت ها از مشکلات استان هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان، علی زینی وند عصر امروز 30 آبان ماه در نشست بررسی مشکلات زیرساختی شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی، کرمان را استانی ثروتمندی دانست و بیان کرد: بار بزرگی از درآمد کشور در این استان رقم می خورد به گونه ای که در هفت ماهه سال جاری حدود 7 هزار میلیارد تومان که حدود 70 درصد حقوق دولتی کشور است از معادن این استان به خزانه واریز شد ضمن آنکه افزایش درآمد مالیاتی استان کرمان 2400 میلیارد تومان است.
استاندار کرمان از توسعه نامتوازن استان کرمان انتقاد کرد و افزود: همواره شرق و جنوب استان کرمان را جزو مناطق محروم می شناسیم اما برخی نقاط بافت و ارزوئیه جزو مناطق محروم هستند که باید به این مناطق نیز نگاه ویژه ای شود.
زینی‌وند توسعه متوازن را از سیاست های کاری خود برشمرد و اظهار کرد: آب و تکمیل زیرساخت ها از مشکلات استان هستند.
**ارزوئیه کانون جدید ریزگردهاست
براساس این گزارش صمدالله محمدی نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: به دلیل تکمیل نبودن زیرساخت ها، سرمایه گذاران راغب برای حضور در این مناطق نیستند.
وی با تبیین وضعیت راه های مواصلاتی این سه شهرستان اظهار کرد: قسمتی از محورهای مواصلاتی این شهرستان که در حوزه استحفاظی شهرستان های دیگر هستند، بیشتر روی آنها کار شده است.
وی با بیان اینکه سالیان زیادی مردم این منطقه از نبود خط ریلی گلایه مند هستند بیان کرد: 50 درصد جمعیت این سه شهرستان مهاجرت کرده به طوری که مردم این سه شهرستان برای امرار معاش به شهرستان های کرمان، بندرعباس و سیرجان مهاجرت کرده اند این در حالی است که توسعه فولاد می تواند از مهاجرت مردم این منطقه جلوگیری کند.
محمدی آب را یکی از مشکلات اساسی سه شهرستان حوزه انتخابیه خود برشمرد و افزود: مردم از بی آبی رنج می برند و در آینده نزدیک ارزوئیه کانون جدید ریزگردها خواهد شد و اکنون شاهد کاهش سطح ایستابی و فرونشست زمین در برخی از مناطق شهرستان بافت هستیم.
** مدیران هر قولی که می دهند به آن عمل کنند
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علی نیکزادی نایب رییس مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: مسئولان باید گره مشکلات مردم را باز کنند و سفرهای ما باید بازده خوبی برای منطقه و مردم داشته باشند.
وی بیان کرد: مدیران هر قولی که می دهند به آن عمل کنند بنابراین مصوبات غیر قابل اجرا نداشته باشید و مصوبات سفرهایمان را پیگیری می کنم.
نیکزاد از مصوبات سفر امروز خود به این منطقه سخن به میان آورد و اظهار کرد: مشکل اینترنت 21 روستا تا دهه فجر برطرف شوند و تا پایان سال جاری 90 کیلومتر فیبرنوری در شهرستان های بافت، ارزوئیه و رابر اجرایی شود.
وی افزود: یک دستگاه ماشین آتشنشانی به منطقه بافت، رابر و ارزوئیه اختصاص یافت و همچنین تسهیلات کم بهره چهار میلیارد تومانی اشتغالزایی و درآمدزایی به این سه شهرستان اگر طرح اقتصادی ارایه دهند، پرداخت می شود.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه 143 کیلومتر راه روستایی در سه شهرستان در حال اجراست، تصریح کرد: 50 کیلومتر روکش آسفالت راه های اصلی و فرعی باید در این منطقه اجرایی شود و یک دستگاه گریدل نیز به شهرستان ارزوئیه اختصاص خواهد یافت.
همچنین 20 میلیارد تومان توسط استانداری و سازمان راهداری برای بازسازی20 دستگاه راهسازی استان کرمان اختصاص یابد.
وی با بیان اینکه دو بانده کردن محور کرمان – بافت قطعه پنج/الف با اعتبار 30 میلیارد تومان در فاز اول اجرایی خواهد شد، عنوان کرد: 500 تن قیر برای آسفالت و احداث 5 کیلومتر از جاده بافت – سیرجان برای دو بانده شدن اختصاص خواهد یافت.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۱۶۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر علی زینی وند
دکتر علی زینی وند
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.