۱۴۰۰/۰۹/۰۱

استاندار کرمان:

کار کمیته امداد استراتژیک و عمیق برای حفظ هویت کشور است/الگوی بسیج بخشی از جغرافیای جهان اسلام را نجات داد

استاندار کرمان با حضور در گردهمایی فصلی روسای ادارات کمیته امداد استان با بیان اینکه کار کمیته امداد تنها ایجاد شغل و رسیدگی به محرومان نیست، بلکه کار استراتژیک و عمیق برای حفظ هویت کشور دارد، گفت: کمیته امداد فراتر از اهداف اولیه خود پیش رفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، دکتر علی زینی‌وند ظهر امروز در گردهمایی فصلی روسای ادارات کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان از چندوجهی بودن کار این نهاد انقلابی نام برد و اظهار داشت: در پایه‌گذاری جمهوری اسلامی، تشکیل نهادهایی چون کمیته‌ امداد و بسیج، قوام‌بخش نظام بوده‌ و حس همبستگی و رافع مشکلات مردم را توام داشته‌‌اند.
وی با بیان اینکه الگوی بسیج بخشی از جغرافیای جهان اسلام را نجات داد، افزود: دو نهاد درخشان بسیج و کمیته امداد امام خمینی (ره) علاوه بر خدماتی که سال‌ها به جامعه ارائه داده‌اند، الگوسازی کردند.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه کمیته امداد فراتر از اهدافی که داشته، پیش رفته است اظهار داشت: شبکه توانمندی از تسهیلگران در کمیته شکل گرفته که برای ایران ارزش افزوده می‌آورد.
زینی‌وند بر سندسازی و اطلاع‌رسانی جامع از برنامه‌های کمیته امداد در افکار عمومی تاکید کرد و گفت: طرح‌های اشتغالزایی کمیته امداد از مواردی است که تسهیلات ارزان قیمت پرداختی به مردم هدر نمی‌رود و به نتیجه می‌رسند.
وی موفقیت کمیته امداد در حوزه اشتغالزایی و کارآفرینی برای مددجویان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: مشاغل کوچک، کسب و کارهای خرد و اجتماعی، جامعه را متوازن می‌کنند و کمیته امداد در این حوزه وارد شده است.
استاندار کرمان گفت: کار کمیته امداد تنها ایجاد شغل و رسیدگی به محرومان نیست، بلکه کاری استراتژیک و عمیق برای حفظ هویت کشور دارد.
براساس این گزارش، یحیی صادقی مدیرکل کمیته امداد استان نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه اثر بخشی مشاغل خرد در اقتصاد استان خیلی مهم است افزود: در بحث دامپروری حدود ۱۷ هزار تا طرح سبک و سنگین در سطح استان داریم و تولید گوشت قرمز توسط مددجویان در هفت ماهه امسال۱۴۸۰ تن بوده است.
وی از تولید ۶۵۰۰ تن شیر، ۱۰۰ تن پشم، ۵۸ تن گوشت ماهی، ۱۹۹ تن گوشت مرغ حدود ۴۰ تن عسل توسط مددجویان استان در هفت ماهه امسال تولید شده است.
صادقی ادامه داد: در زمینه صنایع دستی نیز طی هفت ماهه امسال 2812 تخته فرش به متراژ  حدود 17 هزار مترمریع فرش نفیس دستباف به ارزش 90 میلیارد تومان توسط مددجویان استان تولید شده است.
وی به نقش مددجویان در تولید برق استان اشاره کرد و گفت: با ایجاد پنل های خورشیدی 750 نفر از مددجویان کمیته امداد تولید کننده برق هستند و ماهانه حدود یک و نیم میلیارد تومان برق به دولت می فروشند.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۱۲۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر علی زینی وند
دکتر علی زینی وند
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.