۱۴۰۰/۰۹/۰۳

استاندار کرمان در دیدار با فرمانده سپاه ثارالله عنوان کرد؛

الگوهای ساختاری جمهوری اسلامی مانندی در دنیا ندارند/ هویت بسیج پوشش آحاد مردم است

استاندار کرمان گفت: هویت بسیج پوشش همه آحاد مردم زیر چتر خود است و تعریفی غیر این از بسیج اجحاف است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان، دکتر علی زینی‌وند استاندار کرمان صبح امروز سوم آذرماه با همراهی دکتر بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و دکتر موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، تعدادی از مدیران ستادی استانداری و مسئولان استان با سردار معروفی فرمانده سپاه ثارالله کرمان و از بسیجیان باسابقه به مناسبت هفته بسیج دیدار کرده و یاد و خاطره شهدای نظام جمهوری اسلامی ایران را گرامی داشتند.
استاندار کرمان در این دیدار با ادای احترام به خانواده معظم شهدا و ایثارگران در راه استقرار نظام اسلامی عنوان کرد: مردم و مسئولان باید دائما با بسیج در تعامل باشند که پایه‌های نظام هر روز تنومندتر و قوی‌تر شوند.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به لطف خداوند متعال و توان و هوشمندی پایه‌گذار آن، ساختارهایی را شکل داده که اهمیت و لزوم آنها در پیچیدگی‌های دنیای آشفته و بی‌رحم کنونی مشخص و نمایان شده است.
زینی‌وند افزود: این ساختارها به وجود آمدند تا مشارکت مردم را معنادار و هدفمند در اداره حکومت تعریف کنند و اداری کردن آنها از جمله جهاد سازندگی به لحاظ دید کارشناسی اشتباه بود.
استاندار کرمان گفت: بسیج از مهمترین ساختارهای شکل گرفته در ابتدای انقلاب اسلامی است و کسی نمی‌دانست در دامن آن مردانی چون سردار سلیمانی و ساختارهایی قدرتمند سازندگی شکل می‌گیرد و الگوی امنیت‌ساز برای نجات جغرافیای جهان اسلام تبدیل می‌شود.
وی ابراز داشت: بسیج بدون داشتن نظام اداری و سلسله مرتبه‌ای، در عرصه مقابله با کرونا، آبرسانی به روستاها، کمک به مردم در بحران‌ها حاضر می‌شود.
زینی‌‌وند، بسیج را شبکه گسترده‌ای برشمرد که مهمترین ویژگی آن مردمی بودن است و گفت: تهاجم بیرحمانه اتاق‌های فکر که تخریب هویت نظام جمهوری اسلامی را هدف دارند، بسیج را جناجی و حزب و جریان سیاسی تعریف می‌کنند، اما ماهیت و تعریف بسیج را باید از دیدگاه مقام معظم رهبری مدنظر داشت.
مقام عالی دولت در استان کرمان با بیان اینکه هویت بسیج این است که همه مردم زیر چتر آن باشد و تعریف غیر این از بسیج اجحاف است عنوان کرد: بسیج در جمهوری اسلامی جای ارتش و نیروی انتظامی و نیروی سازمانی سپاه را نگرفته و شامل همه این نهادهاست.
وی با بیان این مطلب که در تبیین بسیج و الگوسازی که ایجاد کرده نباید به این ایده آرمانی جفا شود تصریح کرد: تفکر بسیجی همان است که سردار سلیمانی را پرورش داده و لشکر ثارالله را ساخته است.
زینی‌وند ادامه داد: تنها الگویی در دنیا که امنیت و دفاع را در حالی که نوپا بوده و همه دنیا برابر آنها ایستاده بودند به مردم سپرد، جمهوری اسلامی ایران است و بسیجیان خودجوش به میدان نبرد برابر همه دنیا رفتند.
وی ابراز داشت: الگوهای ساختاری جمهوری اسلامی مانندی در دنیا ندارند و خودشان تجربه و الگوی دنیا شده‌اند.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان نیز در این دیدار عنوان کرد: جنگ نابرابر هشت ساله ما را، بسیج یعنی نیروهای مردمی به نتیجه رساندند.
وی با بیان اینکه بسیج مجموعه‌ای مکتبی، انقلابی و مردمی است و فدای ولایت و انقلاب و مردم می‌شود افزود: در حوزه فرهنگی نیز بسیج جنگ را به دفاع مقدس تبدیل کرد و علت ماندگاری آن هم عشق و علاقه‌ای بود که رزمندگان وارد شدند.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: بسیج و سپاه از هم جدا نیستند و با بسیج اجرای ماموریت و رسالت نظام را انجام می‌دهیم.
معروفی اظهار داشت: اگر بخواهیم بسیجی در تراز انقلاب اسلامی را در همه عرصه‌ها  معرفی کنیم، سردار سلیمانی است و این یعنی باید روی اندیشه ایشان در عرصه‌های مختلف کار کنیم.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۱۳۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر علی زینی وند
دکتر علی زینی وند
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.