۱۴۰۰/۱۰/۲۴

در پیام مشترک نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان و استاندار کرمان به مناسبت هفته شوراهای آموزش و پرورش :

استفاده از ظرفیت قانون شوراهای آموزش و پرورش برای مردمی‌سازی فعالیت‌ها ضروری است / هدف شوراهای آموزش و پرورش مشارکت اقشار فرهنگساز در امر تعلیم و تربیت است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان و استاندار کرمان در پیامی به مناسبت هفته بزرگداشت شوراهای آموزش و پرورش بر لزوم استفاده از ظرفیت قانون شوراهای آموزش و پرورش برای مردمی‌سازی فعالیت‌ها تاکید و تصریح کردند: هدف از شکل‌گیری شوراهای آموزش و پرورش مشارکت همه اقشار و ارکان تصمیم‌گیر و فرهنگساز در امر مهم تعلیم و تربیت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان متن پیام حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی و دکتر علی زینی وند به شرح زیر است:

' به نام خداوند جان و خرد '
نظام آموزشی بازوی توانمند فکری و فرهنگی انقلاب اسلامی و آموزش و پرورش مهمترین رکن توسعه کشور و بستر فرهنگ سازی در جامعه است . آموزش و پرورش برای موثر بودن و برخورداری از بالندگی و پویایی نیازمند مشارکت و تبدیل شدن به اولویت همگانی است.
امروزه مشارکت به عنوان یک رکن اساسی در مدیریت اثربخش شناخته می‌شود و عملکرد آموزش و پرورش کشورهایی که طی دهه های اخیر رشد چشمگیری داشته اند نشان می دهد که دولت به تنهایی متولی امر آموزش و پرورش نیست و مردم و بخش های غیردولتی پیوستگی عمیقی با نظام تعلیم و تربیت دارند.
تشکیل شوراهای آموزش و پرورش ،گامی بلند در تحقق فرهنگ مشارکت همگانی است که می توانند با تشکیلات منسجم و با بسیج توده‌های نقش آفرین، بهره مندی از ظرفیتهای استانی و ملی، اتخاذ سیاست اجرایی متناسب با نیازهای منطقه ای، تقویت مشارکت بین بخشی و مردمی نقشی ماندگار در توسعه استان و کشور ایفا کنند. بدون تردید هدف از شکل‌گیری شوراهای آموزش و پرورش مشارکت همه اقشار و ارکان تصمیم‌گیر و فرهنگساز در امر مهم تعلیم و تربیت است. هر تحول و آینده‌ای برای کشور باید از مسیر مهم آموزش و پرورش رقم بخورد و تا زمانی که آموزش و پرورش به عنوان دغدغه در ذهن، فکر و رفتار همه نخبگان، تصمیم‌گیران، دانشگاهیان و مردم عادی تبدیل نشود، شاهد تحول در آموزش و پرورش نخواهیم بود.
نظام آموزشی کشور باید اسلامی، الگو و عادلانه باشد و یرای تحقق این امر از اعضای شوراهای آموزش و پرورش، مدیران و معلمان استان می خواهیم ایده‌های صحیح را برای پویایی نظام تعلیم و تربیت ارائه دهند زیرا ایده‌های تحول آفرین از دل شوراهای آموزش و پرورش، کلاس‌های درس و ذهن افراد خلاق بوجود می آید.
استفاده از ظرفیت قانون شوراهای آموزش و پرورش برای مردمی‌سازی فعالیت‌ها ضروری است و امید می رود شوراهای آموزش و پرورش با فعال کردن ظرفیتهای مغفول، تامین منابع اقتصادی پایدار، پرهیز ازسیاست زدگی و مشارکت حداکثری دستگاه های دولتی، غیردولتی و خیرین نیک اندیش در راستای توسعه زیرساخت‌ها و اجرای عدالت آموزشی بویژه در مناطق محروم وکمتر توسعه یافته استان گسترده کرمان گام های موثری بردارد تا شاهد تربیت انسان هایی در تراز اهداف جمهوری اسلامی و مدنظر مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) و مطابق با هویت ایرانی و اسلامی باشیم.
با گرامیداشت و تبریک هفته شوراهای آموزش و پرورش به اعضای شوراهای سراسر استان، روسای آموزش و پرورش و فرهنگیان فرهیخته استان ، اقدامات موثر شوراهای آموزش و پرورش بویژه در افزایش احداث مدارس خیر ساز، ترویج مکتب شهید سلیمانی در بین دانش آموزان و تجربه موفق در زیست بوم جدید کرونا در آموزش مجازی و جلب مشارکت دستگاه ها و نهادهای دولتی و غیردولتی را ارج نهاده و تحقق آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نظام آموزش و پرورش در دستیابی به اهداف سند تحول بنیادین را از درگاه خداوند بزرگ مسالت داریم.


حسن علیدادی سلیمانی
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان

علی زینی وند
استاندار و رئیس شورای آموزش و پرورش استان کرمان


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۵۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر علی زینی وند
دکتر علی زینی وند
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.