۱۴۰۰/۱۰/۲۴

تشریح آخرین وضعیت امدادرسانی و برآورد اولیه خسارات وارده به مناطق سیلزده استان از زبان استاندار کرمان

استاندار کرمان گفت: امداد رسانی اولیه در استان به اتمام رسیده است و در مرحله بعد زیرساخت‌هایی مانند برخی از جاده‌ها و سیلبند‌ها که آسیب و تخریب شده اند باید بازسازی شوند.

‎ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان، دکتر علی زینی وند در تماس تلفنی با برنامه گفتگوی خبری ۱۸:۳۰ شبکه خبر درباره آخرین وضعیت امدادرسانی به استان های سیلزده گفت: امدادرسانی اولیه به مناطق سیلزده استان به اتمام رسیده است و در حال حاضر در حال بازسازی برخی از زیرساخت های اضطراری مانند جاده های دسترسی و سیلبندهای تخریب شده هستیم.
وی با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به استان کرمان از روز جمعه اظهار داشت: برآورد خسارت سیل ۱۲ و ۱۳ دیماه تقریبا انجام شده است و در حال تامین برخی از وسایل منزل افراد آسیب دیده از سیل و مواد غذایی به ویژه برای ساکنین مناطق صعب العبور و کوهستانی هستیم و در حالت نسبتا باثباتی قرار داریم.
مقام عالی دولت در استان کرمان با بیان اینکه خسارت سیل اخیر نسبتا گسترده بود افزود: سیل به بیش از ۱۷۰۰ واحد مسکونی در شهرها و روستاهای استان خسارت وارد کرد و تا اینکه مردم به حالت زندگی عادی خود برگردند کمی زمان بر‌خواهد بود اما تمام تیم های امدادرسانی ما فعال بوده و اقدامات لازم را انجام خواهند داد.
زینی وند درباره برآورد خسارت اولیه سیل نیز گفت: برآورد اولیه خسارت سیل ۱۲ و ۱۳ دیماه در استان کرمان در حوزه های کشاورزی، زیرساخت و … حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان بوده است.
استاندار کرمان درباره بازسازی منازل مسکونی خسارت دیده از سیل اخیر نیز گفت: واحدهای آسیب دیده با توجه به میزان خسارات وارده، تفکیک شده و در این راستا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن برآورد خسارات و اعلام به ستاد بحران؛ در حال تصمیم گیری در این راستاست اما در مورد خسارات وارده به ابنیه و زیرساخت های اضطراری مناطق سیل زده با دستور رئیس جمهور، ۵۰ میلیارد تومان به صورت علی الحساب به عنوان تنخواه در اختیار استان قرار گرفته شده که بخشی از مسائل اضطراری در حال مرتفع شدن است.
وی‌ با اشاره به تلف شدن ۱۰۰۰ راس دام و احشام در سیل اخیر نیز گفت: طبق توافق صورت گرفته مقرر شد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تعهد تامین این دام را بر عهده بگیرد که در حال بررسی دام سازگاری با این محیط هستند که ظرف یک هفته تا ۱۰ روز آینده این دام ها خریداری و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
استاندار کرمان خاطر نشان کرد: همچنین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و‌کمیته امداد امام خمینی (ره) تعهد کردند که برخی از لوازم خانگی مردم سیلزده که در سیل اخیر وسایل خود را از دست دادند؛ تامین کنند.
زینی وند به ارایه گزارش مناطق سیلزده استان در جلسه هیات دولت با حضور رییس جمهور اشاره کرد و گفت: تشریح وضعیت این مناطق در جلسه هیات دولت خیلی به ما کمک کرد و به نظر می رسد که بتوانیم به سرعت بخشی از نیازهای ضروری مردم که در سیل اخیر دچارش شدند را مرتفع کنیم.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۱۸۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر محمدمهدی فداکار
دکتر محمدمهدی فداکار
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.