۱۴۰۰/۱۰/۲۴

وزیر صمت در حاشیه بازدید از مجتمع معدنی تیتانیوم کهنوج خبر داد:

اجرای طرح آمایش صنعت، معدن و تجارت در همه شهرستان های کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: برای هر شهرستانی، طرح آمایش صنعت، معدن و تجارت را در دستور کار خواهیم داشت که در این طرح تمامی فرصت ها و ظرفیت های هر شهرستان با هدف تامین اشتغال آن منطقه، بررسی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان، سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز ۲۴ دی‌ماه با استقبال سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان، امام جمعه و فرماندار کهنوج و نماینده پنج شهرستان جنوبی استان در خانه ملت وارد شهرستان کهنوج شد و از مجتمع معدنی تیتانیوم این شهرستان بازدید کرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه این بازدید گفت: این واحد فرآوری تیتانیوم سال ها پیش در کهنوج تعریف شده و حدود یک سال و نیم گذشته به بخش خصوصی واگذار شده است که نسبتا پیشرفت فیزیکی آن در این یک سال و نیم بهتر شده است.
وی از حمایت وزارتخانه صمت از این پروزه سخن به میان آورد و در ادامه میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه را حدود ۴۰ درصد اعلام کرد و افزود: اگر پیشرفت فیزیکی آن به ۶۰ درصد برسد، ما در تسهیل تامین مالی به آنها کمک خواهیم کرد تا زودتر این مجتمع به بهره برداری برسد.
فاطمی امین ادامه داد: سرمایه گذار اعلام کرده در بهمن سال آینده این پروژه به بهره برداری می رسد و ما انتظار داریم که تا پاییز سال آینده این پروژه به بهره برداری رسد.
وی درباره فاز دوم این پروژه نیز گفت: اگر فاز دوم مقرون به صرفه باشد، به سرمایه گذار اجرای آن را پیشنهاد می کنیم ولی نباید به علت مسائل سیاسی، پروژه های که صرفه اقتصادی ندارند در مناطق تعریف کرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: در شهرستان کهنوج معادن زیادی وجود دارد و قول می دهیم تا پایان سال پروژه های سرمایه گذاری که می تواند اشتغال مناسبی برای این منطقه ایجاد کند.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، مجری این طرح مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگارد و میزان سرمایه گذاری این طرح حدود ۲۴ هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال است و محصول تولیدی آن کنسانتره تیتانیوم می باشد.
برپایه این گزارش، ظرفیت سالانه این مجتمع ۱۳۰ هزار تن است و زمینه اشتغال ۲۶۰ نفر را فراهم کرده است.
براساس این گزارش در حاشیه این بازدید چند کارگر در ورودی این مجتمع مشکلات خود را با وزیر صمت مطرح کردند.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۸۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر علی زینی وند
دکتر علی زینی وند
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.