۱۴۰۰/۱۰/۲۴

با حضور وزیر صمت صورت گرفت؛

آغاز عملیات اجرایی یکی از بزرگترین معادن کشور در عنبرآباد

عملیات اجرایی معدن مس کرور، یکی از بزرگترین معادن کشور با ذخیره احتمالی ۵۰۰ میلیون تن با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان، نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد، نماینده مردم سیرجان و بردسیر در خانه ملت، فرماندار و امام جمعه عنبرآباد و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان، مسلم مروجی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان پیش از ظهر امروز ۲۴ دی‌ماه در آئین شروع به کار معدن کرور گفت: معدن کرور یکی از بزرگترین معادن کشور است.
وی مجتمع معدنی تیتانیوم کهنوج و معدن مس کرور شهرستان عنبرآباد را سبب ساز توسعه و اشتعال جنوب استان دانست و بیان کرد: در حال حاضر ۵۳ کارخانه صنعتی و معدنی در حوزه جنوب استان کرمان احداث شده است.
رئیس سازمان صمت جنوب استان کرمان با بیان اینکه در سال جاری هزار میلیارد طرح در جنوب استان تعریف شده که اشتغال هزار جوان این خطه را در بر داشته است، ادامه داد: بیش از ۲ هزار جواز صنعتی صادر شده که پیشرفت ۱۲۰ مورد آنها بالای ۴۰ درصد است.
مروجی با تاکید بر اینکه پایانه صادراتی در شهرستان جیرفت به فرآوری و صادرات محصولات جنوب استان کمک شایانی خواهد کرد، افزود: طی یکسال اخیر چهار کارخانه مس در جنوب استان توسط بخش خصوصی احداث شده است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، این پروژه با سرمایه گذاری ۵ هزار میلیارد ریال سالانه ۲۰ هزار تن کنسانتره مس تولید خواهد کرد و همچنین زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر را نیز فراهم می کند ضمن آنکه ذخیره قطعی معدن کرور ۲۰ میلیون تن و ذخیره احتمالی آن ۵۰۰ میلیون تن برآورد شده است.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۱۰۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر علی زینی وند
دکتر علی زینی وند
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.