۱۴۰۰/۱۰/۲۴

وزیر صمت خبر داد

سهامدار کردن مردم مناطق معادن بزرگ کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بنای ما این است که مردم مناطقی که معادن بزرگ در آنجا قرار دارد، سهامدار آن معادن باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، سید رضا فاطمی امین پیش از ظهر امروز ۲۴ دی‌ماه در آئین شروع به کار معدن کرور عدالت را موضوع محوری دولت سیزدهم دانست و گفت: بنای ما این است که مردم مناطقی که معادن بزرگ در آنجا قرار دارد، سهامدار آن معادن باشند، لذا هر چه سریعتر استاندار کرمان و مسئولین مربوطه مدلی برای واگذاری ۴۰ درصد سهام این معدن به مردم را تعریف کنند.
وی تاکید کرد: باید مردم منطقه در معادن و کارخانه ها به کار گرفته شوند و آموزش های لازم به مردم داده شود.
براساس این گزارش، اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت صنایع ملی مس ایران نیز در این مراسم اظهار داشت: میزان اکتشاف شرکت ملی صنایع مس ایران در این مدت کوتاه به بیش از ۴.۲ میلیارد تن رسیده است که با این اکتشافات بیش از ۷ میلیارد دلار به دارایی های این شرکت اضافه خواهد شد.
وی افزود: بیش از ۱۵ دستگاه جدید برای حفاری های عمیق خریداری شده است که تا پایان اردیبشهت سال آینده همه این دستگاه‌های حفاری به ایران انتقال پیدا خواهند کرد.
مدیرعامل شرکت صنایع ملی مس ایران با اعلام خبر استفاده از سیستم هوشمند ابر الکترونیکی جهت اکتشاف پهنه‌های معدنی تصریح کرد: شرکت ملی مس ایران تا شب گذشته ۱۲۳ هزار تن صادرات داشته این درحالی است که میزان صادرات این شرکت در سال گذشته ۱۲۲ هزار تن بوده و امیدواریم میزان صادرات امسال را به ۱۵۰ هزار تن برسانیم.
وی از فروش ۲۵۵ هزار تن مس در بورس تا روز گذشته خبر داد و عنوان کرد: امیدواریم امسال برای اولین بار این میزان فروش در بورس به ۳۰۰ هزار تن برسد.
سعدمحمدی به افتتاح سه کارخانه جدید شامل؛ معدن و کارخانه کنسانتره درآلو و دره زار و فلوتاسیون سرباره های ذوب در بهار سال آینده اشاره کرد و افزود: میزان سرمایه گذاری در این سه طرح بیش از ۲۵ هزار میلیارد تومان است.
وی با تشریح فعالیت معدن کرور گفت: فعالیت در این محدوده از حدود چهار ماه قبل آغاز شده و تاکنون ۳.۷ کیلومتر از جاده آن احداث شده است و حدود ۱۶ کیلومتر مابقی آن نیاز به حفاری دارد.
مدیرعامل شرکت صنایع ملی مس ایران افزود: با راه اندازی این معدن سالانه بیش از دو هزار میلیارد تومان گردش مالی برای این منطقه اتفاق خواهد افتد.
وی از کشف پنج محدوده جدید در منطقه قلعه گنج خبر داد و بیان کرد: چند پروژه ورزشی و فرهنگی در راستای مسئولیت های اجتماعی در منطقه جنوب استان اجرا خواهیم کرد.
سعدمحمدی سرمایه گذاری در مس را یکی از بهترین سرمایه گذاری ها در دنیا دانست و گفت: باتوجه به اینکه ۳۵ درصد خودروهای جهان در چند سال آینده برقی خواهند شد و مصرف مس در هر خودرو از چهار کیلوگرم به ۸۹ کیلوگرم اضافه و همچنین میزان مصرف انرژی برق در جهان از ۲۰ درصد فعلی به ۵۱ درصد خواهد رسید؛ مهمترین عنصر برای تحقق این استراتژی مس است لذا مصرف مس در دنیا تضمین شده است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، اعظمی نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: انتظار داریم شورای عالی معادن در جنوب استان کرمان نیز برگزار شود.
وی با تاکید ادامه پیدا کردن اکتشاف پهنه معادن در جنوب استان تصریح کرد: احداث و راه اندازی صنایع جانبی و فرآوری در کنار معدن کرور، اقدامی لازم است که به توسعه منطقه نیز کمک شایانی خواهد کرد.
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی بر لزوم تکمیل زیرساخت ها در جنوب استان تاکید و خاطر نشان کرد: ایجاد صنایع فرآوری محصولات کشاورزی در جنوب استان الزامی است.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۷۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر علی زینی وند
دکتر علی زینی وند
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.