۱۴۰۰/۱۱/۰۴

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان:

برای تزریق واکسن کرونا درنگ نکنید

رحمان جلالی پیش از ظهر امروز پنجم بهمن‌ماه در ستاد استاتی مدیریت بیماری کرونا تزریق دز سوم واکسن کرونا را مصونیت بخش دانست و تصریح کرد: برای تزریق دز سوم واکسن کرونا درنگ‌ نکنید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان دکتر جلابی با اشاره به وقوع سیل در جنوب استان کرمان و در ادامه ساماندهی فاضلاب جنوب استان را یکی از مسائل مهم دانست و گفت: همه امکانات خود را به بهداشت محیط اختصاص دهید تا شاهد شیوع بیماری دیگری در منطقه نباشیم زیرا اگر این اتفاق بیفتد و اُمیکرون هم شیوع پیدا کند، حتما ما را دچار چالش می کند و مشکلات ما را زیاد می کند.


وی افزود: اگر بیماری دیگری در جنوب شیوع پیدا کند مجبوریم ظرفیت درمانی خود را به سمت بیماری دیگر ببریم و نمی توانیم همه ظرفیت خود را برای کنترل کرونا به‌کار گیریم.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان بر لزوم توجه به بهداشت عمومی مناطق سیل زده تاکید کرد و گفت: بحث بهداشت آب یک موضوع ویژه است.
وی درباره واکسیناسیون افراد زیر ۱۱ سال نیز گفت: مکانیزم اجرایی واکسیناسیون افراد زیر ۱۱ سال هنوز تعریف نشده است.
دکتر جلالی در ادامه سخنانش اظهار کرد: باتوجه به افت تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان لذا کلاس های آموزشی به صورت حضوری باید برگزار شود و بازگشایی کلاس های آموزشی قطعا خواهیم داشت و در آینده نمی توانیم تبعات آموزشی را به این راحتی حل کنیم.
وی از آغاز فاز سوم طرح مدیریت هوشمند کرونایی خبر داد و گفت: اصناف کارت دیجیتال واکسن خود را در کنار کارت بهداشت‌شان نصب کنند.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: فروشگاه ها کارت یا تست PCR خود را اگر ارائه ندهند در ابتدا اخطار کتبی و سپس پلمب خواهند شد همچنین ادارات دولتی همه باید زیر ذره بین حراست هایشان قرار بگیرند.

وی تنها راه مصونیت در سویه جدید را در تزریق دز سوم واکسن دانست و بیان کرد: هشت شهرستان استان در وضعیت زرد کرونایی و مابقی در وضعیت آبی قرار گرفتند.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۴۰۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر محمدمهدی فداکار
دکتر محمدمهدی فداکار
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.