۱۴۰۱/۰۲/۲۲

معاون سیاسی استاندار کرمان:

با طرح اصلاح یارانه ها صرفا توقفگاه این ارز از وارد کننده به مصرف کننده جابجا می شود/همکاری ۲۵۰ نفر از نیروهای بسیج برای نظارت بر بازار

نشست مدیران مسئول رسانه‌های استان با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان و سخنگوی طرح اصلاح یارانه‌ها در استان کرمان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، نشست توجیهی طرح اصلاح یارانه‌ها با مدیران مسئول رسانه‌های استان امروز 22 اردیبهشت ماه با حضور دکتر رحمان جلالی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان و سخنگوی طرح اصلاح یارانه‌ها در استان کرمان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس بسیج رسانه استان، مدیرخانه مطبوعات کرمان برگزار شد.
دکتر جلالی در این نشست به سخن رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد جنگ ترکیبی دشمن و نقش‌آفرینی رسانه‌ها در خنثی‌سازی توطئه‌های دشمن اشاره داشت و گفت: امروز ما درگیر بعدی دیگری از جنگ ترکیبی دشمن در حوزه اقتصادی هستیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان، ضرورت اجرای طرح اصلاح نظام یارانه‌ها را به اذعان کارشناسان اقتصادی خاطرنشان کرد و اظهار داشت: آنچه در عمل به واسطه ارز ترجیحی رقم خورد، بیشترین سود آن به دهک‌های بالا رسید.
جلالی بیان کرد: این طرح به دنبال حذف ارز نیست، بلکه قرار است یارانه به دست مصرف کننده برسد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان از تشکیل قرارگاه عملیاتی در راستای اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها خبر داد و گفت: در این قرارگاه به پنج حوزه رصد روزانه وضع موجود و ذخایر، نظارت بر بازار، کارگروه اقدام مشترک، رسانه‌ای و تولید محتوا، ارزیابی پرداخته می‌شود.
وی با بیان اینکه تیم‌های متشکل از بسیج و سپاه نظارت بر بازار را انجام می‌دهند، ادامه داد: کارگروه اقدام مشترک صمت، جهاد کشاورزی، تعزیرات حکومتی، بسیج اصناف و اقشار زنجیره تامین، توزیع و تنظیم و کنترل را انجام می‌دهند. 
جلالی از همکاری 250 نفر از نیروهای بسیج برای نظارت بر بازار خبر داد و تصریح کرد: گروهی در شورای اطلاع‌رسانی استان تشکیل شده، کمیته عملیات روانی جامعه اطلاعاتی پای کار آمده و راهبردهای کلان رسانه‌ای مشخص شده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان افزود: سیاست‌هایی که قرار است هر رسانه‌ای بر مبنای آن کار خود را دنبال کند، اتخاذ شده است، اما به آن معنی نیست که رسانه‌‌ها مطلبی را که ما می‌گوییم چاپ کند.
وی بیان کرد: دغدغه همه رسانه‌ها بر توجه بیشتر به قشر ضعیف و دهک‌های پاییم جامعه است، لذا فارغ از هر نوع نگاه و گرایش، اصل جریان اصلاح اقتصادی را کمک دهیم.
جلالی عنوان کرد: هر رسانه مستقل است تا نقد کارشناسی، دقیق و منصفانه خود را بیان کند، اما نقدی که به تحریک، غیرمنصفانه و غیرکارشناسی باشد حتما برخورد می‌کنیم.
بنا بر این گزارش، تعدادی از مدیران مسولان رسانه های استان در این جلسه به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۱۲۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر محمدمهدی فداکار
دکتر محمدمهدی فداکار
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.