۱۴۰۱/۰۴/۰۱

استاندار کرمان:

هفته‌ قوه قضائیه بازخوانی آرمان‌های عدالتخواهانه جمهوری اسلامی است/دستگاه قضا ملجأ و‌ پناه مردم است

استاندار کرمان در دیدار با رئیس کل دادگستری استان به مناسبت هفته قوه قضائیه گفت: هفته‌ قوه بازخوانی آرمان‌های عدالتخواهانه جمهوری اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، در بزرگداشت هفته قوه قضائیه، استاندار کرمان صبح امروز اول تیر ماه با همراهی معاونان و تعدادی از مدیران ستادی استانداری با رئیس کل و معاونان دادگستری استان دیدار کردند.
دکتر محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در این دیدار به سختی کار قضاوت و تصمیم‌گیری اشاره کرد و گفت: اجرای عدالت کار سخت و بزرگی است و از شئون حاکم جامعه و یکی از دلایل حکومت اسلامی میباشد.
وی به وظیفه نظارتی قوه قضائیه نیز اشاره داشت و افزود: طی سال گذشته به طور متوسط روزانه ۲۴۰۰ پرونده در مجموعه دادگستری استان مورد رسیدگی قرار گرفته و قابل تقدیر است.
استاندار کرمان، هفته‌ قوه قضائیه را بازخوانی آرمان‌های عدالتخواهانه جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: سنگ بنایی را که شهید بهشتی و دیگر یارانشان در قوه قضائیه گذاشتند، محقق شده و این دستگاه امروز ملجأ و‌ پناه مردم هستند‌.
فداکار با تاکید بر اینکه مردم قوه قضائیه را فصل الخطاب می دانند و تصمیمات آن را می پذیرند، اظهار داشت: کوتاهی در برخی از عملکردهای جامعه و کارکردهای ناصحیح، باعث رخداد آسیب های اجتماعی و شکل گیری پرونده ها شده است و برای حل آنها باید به مسائل و مولفه های متعدد توجه کنیم.
مقام عالی دولت در استان گفت: تنها فقر موجب وقوع آسیب اجتماعی نیست، بلکه تربیت خانواده، تربیت اجتماعی، فرهنگ سازی ها و میزان نظارت ها در این مسائل نیز دخیل است.
** سرقت اولین جرم استان در سال گذشته
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری استان نیز در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان آیت الله بهشتی و سپهبد سلیمانی گفت: رهبر کبیر انقلاب، شهید بهشتی را یک ملت معرفی کردند و شهادت ایشان را مظلومانه دانستند.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نیز شهید سلیمانی را یک مکتب معرفی کردند که باید برای همه نسل‌ها الگو قرارگیرد.
رئیس کل دادگستری استان ابراز امیدواری کرد: با تاسی به شهیدان آیت الله بهشتی و سپهبد سلیمانی بتوانیم راه را بهتر تشخیص دهیم و از این چراغ های هدایت در راهی که پیش داریم، بهره ببریم.
حجت الاسلام ابراهیمی با بیان اینکه ۶۲۰ هزار پرونده وارده دادگستری استان کرمان طی سال گذشته بوده که ۹۷ درصد آنها رسیدگی شده است، بیان داشت: مراجعات بالا به دستگاه قضا یعنی مردم به آن اعتماد دارند و ما را ملجع رسیدگی به دادخواست خود می‌دانند و از سویی این تعداد پرونده بیانگر بیماری و آسیب های اجتماعی است که باعث وقوع اختلاف و جرم و تشکیل پرونده شده است.
رئیس کل دادگستری استان کرمان اظهار داشت: در بین جرائم رخ داده در استان، سرقت اولین جرم است و سال گذشته ۱۳ و نیم درصد پرونده های کیفری را داشتند.
وی با تاکید بر علت یابی و ریشه یابی وقوع جرائم گفت: آماده ایم تا طرح های مشترک و برنامه های پیشگیرانه از وقوع جرائم خرد و آسیب های اجتماعی به اجرا گذاشته شود.
شایان ذکر است، استاندار کرمان با همراهی رئیس کل دادگستری استان ضمن دیدار با قضات و کارکنان اداری بخش های مختلف از جمله محاکم تجدید‌نظر و عمومی و انقلاب دادگستری، با اهدای شاخه گل از خدمات قضات قدردانی کرد.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۸۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر محمدمهدی فداکار
دکتر محمدمهدی فداکار
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.