۱۴۰۱/۰۴/۰۱

استاندار کرمان در جلسه عفاف و حجاب:

حجاب یک امر سیاسی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی است/حجاب دستورالعمل اداری ندارد و حکم خداوند است

استاندار کرمان با بیان اینکه بحث عفاف و حجاب امری ساده نبوده و دارای پیچیدگی‌های زیادی است اظهار داشت: بدحجابی و بدپوششی امری سیاسی ، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی است و از هر جهت که نگاه کنیم مسئولیت داریم و اگر کوتاهی‌هایی صورت گرفته قطعا از جانب همه ما در تمامی مباحث بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان، دکتر محمدمهدی فداکار عصر امروز اول تیرماه در جلسه عفاف و حجاب با تاکید بر اینکه بخشی از کار در این حوزه هم در تصمیم گیری و هم در صحنه میدانی باید به بانوان متدین سپرده شود؛ اظهار داشت: ۹۰ درصد بدحجاب ها دیندار هستند اما حجاب را آموزش ندیده اند.
فداکار بر عدم برگزاری اردوهای مختلط توسط دانشگاه ها، نظارت ارشاد بر اجرای کنسرت ها، عدم استفاده رسانه ها به ویژه صداوسیما از زنان هنرمندی که در فضای عمومی بدحجاب هستند؛ نظارت بر ورزشگاه ها، پارک ها و پوشش حجاب در ادارات تاکید کرد.
استاندار کرمان با طرح این پیشنهاد که با همکاری اتاق اصناف، افرادی را که عرضه کالای مناسب عفاف و حجاب دارند تشویق شوند؛ اظهار داشت: حجاب دستورالعمل اداری ندارد و حکم خدا است که باید تلاش کرد روی زمین نماند.
براساس این گزارش نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه وضعیت موجود حجاب با قانون عفاف و حجاب فاصله دارد؛ اظهار داشت: برای داشتن شرط کافی، چند کار به صورت جدی باید اجرا بشود؛ اول اینکه دستگاه های متولی باید گزارش واقعی بدهند و این گزارش ها توسط کمیته رصد راستی آزمایی شود که چقدر با واقعیت جامعه مطابقت دارد.
امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه بیش از ۲۰ دستگاه در امر عفاف و حجاب مسئولیت دارند؛ تأکید کرد: بر موضوع عفاف باید در ادارات نظارت و گسترش پیدا کند زیرا با اینکه حجاب مقدمه عفاف است اما از عفاف صرفنظر کرده و آن را جدی نمی گیریم.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۱۰۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر محمدمهدی فداکار
دکتر محمدمهدی فداکار
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.