۱۴۰۱/۰۴/۰۲

مقام عالی دولت در استان کرمان در همایش هفته قوه قضاییه:

عدالت باید به گفتمان جامعه تبدیل شود/اجرای عدالت نشانه و میزان حق و باطل حکومت‌هاست

استاندار کرمان، مهمترین نتیجه اجرای عدالت را ایجاد امنیت پایدار و فراهم شدن زمینه‌های توسعه عنوان کرد و گفت: عدالت باید به یک گفتمان و خواست در جامعه عمومی و نخبگانی تبدیل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، دکتر محمدمهدی فداکار صبح امروز پنجشنبه ۲ تیر ماه در همایش محوری بزرگداشت هفته قوه قضائیه در استان یاد و خاطره شهید آیت‌الله بهشتی و یاران ایشان را گرامیداشت و عنوان کرد: اجرای عدالت، آرمان و رسالت انبیاء بوده است.
وی ادامه داد: گرایش به عدالت نیز امری فطری است و لذا، آن چیزی که قاضی از اجرای عدالت می‌برد، یک پاداش بزرگ است.
استاندار کرمان، اجرای عدالت را نشانه و میزان حق و باطل حکومت‌ها عنوان کرد و افزود: عدالت باید به یک گفتمان و خواست در جامعه عمومی و نخبگانی تبدیل شود.
فداکار اظهار داشت: دستگاه قضا، ملجأ و پناه مردم است و هر چند کار قضاوت و اجرای عدالت سخت و دشوار است، اما از مهمترین نتایج آن ایجاد امنیت پایدار و در کنار آن توسعه خواهد بود.
وی به وظیفه سازمان بازرسی در نظارت بر دستگاه های دولتی و سالم‌سازی محیط اشاره کرد و افزود: اگر دستگاه نظارتی همراه با دولت در اجرای امور باشد با بسیاری از اتفاقات رو به رو نخواهیم بود.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، همایش بزرگ و محوری هفته قوه قضائیه در استان کرمان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، استاندارکرمان، رئیس کل دادگستری استان، معاونان استاندار، رییس مجمع نمایندگان، جمعی از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، اعضای شوراهای قضایی، تامین و اداری استان و نیز قضات و کارکنان دستگاه قضایی در سالن اجتماعات خواجه نصیرالدین طوسی دانشگاه فرهنگیان برگزار شد.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۱۲۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر محمدمهدی فداکار
دکتر محمدمهدی فداکار
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.