۱۴۰۱/۰۵/۱۲

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر استان کرمان:

امر به معروف و نهی از منکر سلیقه‌ای نیست/ شرایط و حدود را قانون تعیین کرده است

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر استان کرمان گفت: شرایط، حدود و کیفیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را قانون تعیین می‌‌کند و سلیقه‌ای نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، علی بیگ‌زاده چهارشنبه 12 مرداد در برنامه زنده تلویزیونی صبح بخیر کرمان با موضوع دهه امر به معروف و نهی از منکر به مبانی قانونی این فریضتین پرداخت و عنوان کرد: اصل هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی اشاره دارد که دعوت به خیر وظیفه‌ای همگانی است و در سه سطح مردم به مردم، دولت به مردم و مردم به دولت مسئولیت وجود دارد.  
وی افزود: مجلس شورای اسلامی نیز در حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر قانونی در 24 بند مصوب کرده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کرمان اظهار داشت: شرایط، حدود و کیفیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را قانون تعیین می‌‌کند و سلیقه‌ای نیست.
بیگ‌زاده اضافه کرد: فرد نمی‌تواند به اسم امر به معروف و نهی از منکر به دیگری افترا و تهمت بزند و یا ضرب و جرح یا جرمی را مرتکب شود، شأن انسان در دین مبین اسلام مورد تاکید قرار دارد و فرد خاطی مورد مجازات قرار می‌گیرد.
وی تصریح کرد: توجه داشته باشیم، اگر فردی مانع از بحث امر به معروف و نهی از منکر و جلوگیری از اجرای فریضتین شود، نیز جرم محسوب می‌شود و قانون مجازاتی هم برای آن در نظر می‌گیرد که قابل تخفیف و یا تعلیق نیست.
رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر استان کرمان گفت: مراتب امر به معروف و نهی از منکر قلبی، زبانی، نوشتاری و عملی است و بعد عملی آن به عهده دولت خواهد بود و دستگاه‌های اجرایی شورایی در این خصوص دارند.  
بیگ‌زاده به کلام معصوم (ع) در خصوص امر به معروف و نهی از منکر اشاره داشت و عنوان کرد: در کلام معصوم (ع) اشاره شده که «فردی که عیب مرا بگوید، همانند آن است که هدیه‌ای به من داده است» و این کلام بدان معنی است که اول باید عیب را پوشید و در مراحل بعد آن را در فضای مناسب، با احترام و حفظ شان و حرمت فرد مطرح کرد.
رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر استان کرمان گفت: باید جوانب مثبت فرد را دید و بازگو کرد و در کنار آن عیب را هم گفت.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۱۵۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر محمدمهدی فداکار
دکتر محمدمهدی فداکار
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.