۱۴۰۱/۰۵/۱۲

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان:

بسیج، نهادی الهام گرفته از اندیشه و فرهنگ ناب اسلامی است/نقش ویژه بسیج در سرمایه گذاری فناورانه

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان نقش بسیج در سرمایه گذاری فناورانه را مهم دانست و اظهار داشت: طبق شعار سال، باید بحث دانش بنیان را به اولویت های اقتصادی کشور گره زده و نقش بسیج در تولید دانش بنیان، استفاده از ظرفیت‌های مردمی است که در راستای آن می‌توان از توانمندی‌ها و ایده های مردم در حوزه های مختلف استفاده کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان، حسین مهرابی صبح امروز 12 مردادماه در همایش بسیج سرمایه گذاری فناورانه شرکت پیشگامان وابسته به بنیاد تعاون بسیج، با بیان اینکه بسیج به عنوان یکی از ارکانهای اصلی نظام محسوب می‌شود اظهار داشت: بسیج نهادی ارزشی و الهام گرفته از اندیشه و فرهنگ ناب اسلامی و برخوردار از عناصر ارزشی و انقلابی است که مقتدرانه و با صلابت در خط مقدم صیانت و پشتیبانی از اصول، آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی و مقابله با تهدیدات دشمن قرار دارد و ماموریت‌های بزرگ و سرنوشت‌سازی را یکی پس از دیگری با موفقیت و سربلندی به سرانجام رسانده است.
مهرابی نقش بسیج در سرمایه گذاری فناورانه را مهم دانست و اظهار داشت: طبق شعار سال، باید بحث دانش بنیان را به اولویت های اقتصادی کشور گره بزنیم و نقش بسیج در تولید دانش بنیان، استفاده از ظرفیت‌های مردمی است که در راستای آن می‌توان از توانمندی‌ها و ایده های مردم در حوزه های مختلف استفاده کرد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان در ادامه افزود: هدف اصلی بسیج، هم‌افزایی بین ظرفیت‌های بسیج مردمی و هدف‌هایی است که نهادهای تخصصی دنبال می کنند و با کمک بسیج می توان به آن هدف‌ها سریعتر رسید لذا بسیج هیچگاه به تنهایی نمی تواند هدف تعریف کند ولی می تواند با نیروی گسترده ای که در اختیار دارد جامعه را به هدف نزدیکتر کند.
مهرابی هدف از تشکیل قرارگاه را همکاری بسیج با دستگاه‌ها برای اجرا شدن بهتر برنامه ها دانست و خاطر نشان کرد: در این قرارگاه اطلاعات جمع آوری شده از سوی بسیج ارائه و تقسیم کار بین دستگاه‌های مربوطه صورت می‌گیرد و در ادامه برای برطرف شدن خلاء ها، تصمیماتی گرفته خواهد شد.
براساس این گزارش، سرهنگ خواجه حسنی معاون علمی و پژوهشی بسیج سپاه ثارالله استان کرمان نیز در این جلسه اظهار داشت:این اعتقاد را داریم که در دل استان‌ها افراد فناور وجود دارد و فرد برای اینکه بتواند طرح مورد نظر خود را اجرایی کند نیاز به سرمایه ای دارد که شرکت پیشگامان در صدد دادن این تسهیلات به آنها است لذا نوآور وقتی خدمات را پیدا و روی آن کار می کند مبحث سرمایه گذاری به وجود می آید.
خواجه حسنی عنوان کرد: مجموعه پیشگامان وظیفه تحقق اقتصاد دانش‌بنیان در کشور را بر عهده دارد و ورود بسیج به این عرصه زمینه‌ساز یک حرکت جهادی در راستای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان خواهد بود.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۱۲۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر محمدمهدی فداکار
دکتر محمدمهدی فداکار
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.