۱۴۰۱/۰۵/۲۶

آزادگان با حفظ دین و ایمان، دشمن را شکستند

استاندار کرمان گفت: آزادگان ما با حفظ دین و ایمان خود، دشمن را شکستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، دکتر محمدمهدی فداکار شامگاه سه‌شنبه ۲۵ مرداد در ششمین همایش سراسری "آزادگان اردوگاه عنبر" یاد و نام امام خمینی (ره) و شهدا و سالروز ورود آزادگان به میهن را گرامی داشت و از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان افتخار همه آزادگان جهان یاد کرد.
استاندار کرمان همچنین یاد و خاطره مرحوم ابوترابی سید آزادگان را گرامی داشت و با نقل خاطره‌ای از ایشان عنوان کرد: مرحوم ابوترابی حق زیادی به گردن کشور و همه آزادگان دارد.
فداکار، به سختی‌های دوران اسارت رزمندگان هم اشاره کرد و گفت: بخش کوچکی از این سختی‌ها و شکنجه‌ها را در کتاب‌ خاطرات آزادگان می‌توان دید.
وی ادامه داد: آنچه اسارت را بر رزمندگان ما آسان‌ کرد، یاد و توکل بر خدا و صبر و تحملی بود که به اسرا عطا شد.
استاندار کرمان اضافه کرد: شجاعتی که رزمندگان ما در برابر بعثی‌ها داشتند، مثال زدنی است. نمونه آن شهید شهسواری است که در دست دشمن گرفتار بود اما باز هم علیه آنها شعار می‌داد.
فداکار گفت: این نکته که «بر آنچه بودیم بمانیم»، مقاومت زیادی می‌خواست که آزادگان ما با حفظ دین و ایمان خود، دشمن را شکستند.
وی بیان کرد: ایثار و فداکاری در دوران اسارت از ویژگی‌های بارز رزمندگان بود که دیگران را بر خود مقدم می‌دانستند و حتی آب و غذای خود را به هم رزم اسیرشان می‌دادند.
استاندار کرمان از شهدای اسیر نیز یاد کرد و ابراز داشت: این شهیدان در غربت به شهادت رسیدند و کمتر از آنها یاد می‌شود. شهدای که در بدترین شرایط شهید و غریبانه دفن شدند.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۲۰۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر محمدمهدی فداکار
دکتر محمدمهدی فداکار
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.