۱۴۰۱/۰۶/۳۰

معاون عمرانی استاندار کرمان:

بسته‌های تشویقی برای مالکان بناهای تاریخی در نظر گرفته شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان با اشاره به رها شدن بناهای تاریخی از سوی مالکان خصوصی، بر لزوم تهیه بسته‌های تشویقی برای مالکان و تسهیلات کم بهره و کمک‌های بلاعوض تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی 29 شهریورماه در کارگروه گردشگری استان با اشاره به ساماندهی و مرمت قلعه دختر و قلعه اردشیر کرمان اظهار کرد: برای دریافت اعتبار این مجموعه کمک می‌کنیم تا کار به سرانجام برسد و زمینه بازدید گردشگران فراهم شود.
وی افزود: سال‌ها قبل طرح وسیعی اطراف این قلعه‌ها دیده شده که قابلیت اجرایی نداشت و مردم سال‌ها معطل شدند، اکنون طرح در حال بهینه‌سازی است و تا یک ماه و نیم آینده تکمیل می‌شود. 
موسوی در ادامه با اشاره به تعدد آثار فرهنگی و تاریخی کرمان گفت: باید در این حوزه وقت بگذاریم و همه کمک کنند. برای بحث قلعه‌های دختر و اردشیر، کارگروه فنی تشکیل و همه مباحث دنبال شود تا کار به نتیجه برسد‌. 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان با اشاره به رها شدن بناهای تاریخی از سوی مالکان خصوصی، بر لزوم تهیه بسته‌های تشویقی برای مالکین و تسهیلات کم بهره و کمک‌های بلاعوض تاکید کرد. 
وی تصریح کرد: کاروانسراها به دلیل موقعیت خوب، حتما برای مالکین درآمدزایی خواهند داشت و لذا و با همراهی و کمک میراث فرهنگی باید ساماندهی شود.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۱۲۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر محمدمهدی فداکار
دکتر محمدمهدی فداکار
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.