۱۴۰۱/۰۸/۳۰

استاندار کرمان:

زیرساخت‌های جنوب استان باید ارتقا یابد/ در خصوص تعرفه صادراتی پیاز با وزیر جهاد کشاورزی صحبت کرده‌ایم

استاندار کرمان با اشاره به اینکه افزایش تعرفه صادراتی برای پیاز مشکلات زیادی برای کشاورزان جنوب استان ایجاد می‌کند و حتماً باید در آینده نزدیک برداشته شود، گفت: وزیر جهاد کشاورزی هم قول داده که این تعرفه را بردارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، محمدمهدی فداکار شامگاه 29 آبان در شورای اداری شهرستان جیرفت با تبریک هفته بسیج اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم رهرو راه شهیدان باشیم که برای این نظام مقدس اسلامی جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند، ما مدیون آنها هستیم.

استاندار کرمان، فلسفه وجودی مدیران را خدمت به مردم عنوان کرد و گفت: خدمت بی‌منت به مردم اهمیت دارد و نیاز به گفتمان ندارند.

فداکار اظهار داشت: مردم در سخت‌ترین شرایط با نظام همکاری کردند، در خدمت به مردم هیچ منتی نباید باشد. دشمن تلاش کرد با ایجاد نارضایتی در کشور برای رسیدن به اهداف شوم خود بهره‌گیری کند، اما مردم آن را ناکام گذاشتند.

وی تصریح کرد: دست به اسلحه بردن دشمن و اقدامات تروریستی تیر آخر دشمن است و نشان داد که به آخر کار رسیده است.

استاندار کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان افزود: شهدای اخیر مظلومانه و برخی از آنها به بدترین شکل ممکن به شهادت رسیدند، مردم در حوادث اخیر با دشمن همراهی نکردند.

فداکار گفت: نوکری مردم به آقایی دنیا می‌ارزد و این خدمتگذاری مردم را نباید با هیچ چیز عوض کرد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه افزایش تعرفه صادراتی برای پیاز مشکلات زیادی برای کشاورزان جنوب استان ایجاد می‌کند و حتماً باید در آینده نزدیک برداشته شود، افزود: وزیر جهاد کشاورزی هم قول داده که این تعرفه را بردارد.

فداکار با اشاره به نارضایتی مردم از طرح جدید سوخت در جنوب و شرق استان کرمان گفت: به محض اطلاع با مصوبه شورای تامین استان کرمان جلوی طرح را گرفتیم و از طرفی هم باید جلوی قاچاق را گرفت و زمینه آن را هم از بین برد.

وی با تاکید به مدیران برای بازدید از پروژه‌های عمرانی توسط مدیران و پیگیری روند پیشرفت فیزیکی آنها افزود: جنوب استان کرمان ظرفیت‌های عظیم معدنی دارد و تنوع مواد معدنی در جنوب استان زیاد است.

استاندار کرمان با بیان اینکه مشکل بزرگی که در جنوب استان کرمان داریم ضعف زیرساخت‌ها از جمله برق است، گفت: فعال شدن کارخانه شیر در جنوب استان کرمان را پیگیری کردیم و متولیان امر کمبود شیر را عنوان می‌کنند.

وی اظهار داشت: با رئیس بنیاد مستضعفان صحبت کردیم و پیشنهاد دادیم که طرح‌های دامداری را در جنوب استان راه‌اندازی کنند. اگر این طرح اجرا شود با تولید شیر می‌توان کارخانه را هم مجدد راه‌اندازی کرد.

فداکار بیان کرد: اعتبارات سفر دولت به کرمان در بخش‌های مختلف است که پیگیری کرده‌ایم و تاکنون هم تخصیص‌های خوبی داشته‌ایم و کارخانه تولید لاستیک فوق سنگین در کرمان با حضور وزیر صمت کلنگ‌زنی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی‌های لازم برای عملیات اجرایی کارخانه لاستیک ماشین‌آلات معدنی و فوق سنگین در استان کرمان شده است، افزود: این کارخانه به‌ زودی کلنگ‌زنی می‌شود.

استاندار کرمان با بیان اینکه خوشبختانه شرکت‌های هواپیمایی دیگری در کرمان فعال شدند و قبلاً فقط شرکت هواپیمایی ماهان بود، گفت: تعدد شرکت‌های هواپیمایی بسیار ارزشمند است و هم باعث افزایش مسافران می‌شود و هم در توسعه استان اثرگذار است.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۲۴۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر محمدمهدی فداکار
دکتر محمدمهدی فداکار
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.