۱۴۰۱/۰۹/۰۱

استاندار کرمان:

بسته‌بندی باید متناسب بازار، مشتری و همه سلایق باشد

استاندار کرمان گفت: بسته‌بندی‌ محصولات باید متناسب با سلایق مخاطب و با استفاده از طراحی‌های مناسب و جذاب انجام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، دومین جشنواره ملی خرمای کلوته جنوب استان کرمان عصر 30 آبان با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور، استاندار کرمان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رئیس اتاق بازرگانی استان، نمایندگان وزارت امور خارجه و جمعی از مسئولان استانی و محلی در شهرستان عنبرآباد برگزار شد.
محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در این جشنواره با بیان اینکه تولیدکنندگان خوبی در کشور داریم، اما در مجموعه بازرگانی ضعیف بوده و موفقیت خوبی نداریم، اظهار داشت: کشور در کاشت، داشت و برداشت با شیوه‌های مختلف موفق بوده است، اما در بسته‌بندی محصولات کشاورزی خیلی عقب هستیم.
وی گفت: بسته‌بندی محصولات از 30 سال پیش تاکنون تغییر آنچنانی نکرده و این در حالی‌ است که باید بسته‌بندی‌های محصولات متناسب با سلایق مخاطب و با استفاده از طراحی‌های مناسب و جذاب انجام شود.
استاندار کرمان با بیان اینکه حمل و نقل محصولات کشاورزی یک چالش است و جابجایی محصولات باید با حساسیت انجام شود تا به آنها آسیب نزند، ادامه داد: اتاق بازرگانی استان کرمان یکی از مجموعه‌های موفق در کشور است و باید با تجمیع ظرفیت‌ها در حوزه بازارهای جهانی وارد شد.
وی با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی باید در همه حال کمک کننده کشاورزان به‌ ویژه در دفع آفات باشد، بیان کرد: زندگی مردم جنوب استان به کشاورزی بستگی دارد و باید هر چه سریع‌تر با آفت خرما مبارزه کرد.
فداکار با اشاره به راه‌اندازی آزمایشگاه محصولات کشاورزی در استان کرمان افزود: تعرفه صادراتی برای محصولات کشاورزی یک آسیب بزرگ به کشاورزان است که باید برداشته شود.
در این جشنواره علی محبان دبیر دومین جشنواره ملی خرمای کلوته جنوب استان کرمان نیز اظهار داشت: در این جشنواره 25 غرفه نمایشگاهی برای عرضه و نمایش محصولات کشاورزی در حوزه خرما راه‌اندازی شده است.
وی با بیان اینکه جشنواره خرمای کلوته فرصتی بزرگ برای معرفی ظرفیت‌های صادراتی جنوب استان کرمان است، افزود: خرمای کلوته یک محصول استراتژی و صادراتی است که فقط در جنوب استان کرمان کشت می‌شود.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۲۱۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر محمدمهدی فداکار
دکتر محمدمهدی فداکار
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.