۱۴۰۱/۰۹/۰۲

بازدید استاندار کرمان از طرح پیاده‌راه‌سازی میدان ارگ

استاندار کرمان در بازدید از طرح پیاده‌راه‌سازی میدان تاریخی ارگ شهر کرمان از تعریف برنامه‌های ویژه برای تعاملات اجتماعی در این مسیر شهری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان، محمد مهدی فداکار استاندار کرمان عصر یکم آذرماه با همراهی معاون عمرانی استاندار، مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان، فرماندار کرمان و تعدادی از مدیران سازمان‌های اجرایی از روند بازسازی میدان ارگ به پیاده راه و همچنین ساختمان قدیمی و باستانی شرکت فرش بازدید کرد.
استاندار کرمان با بیان اینکه تعدادی سازمان قدیمی و آثار تاریخی در محدوده میدان ارگ قرار دارد، گفت: مجموعه قدیم شهر در این قسمت بیشتر دیده می شود و ساخت پیاده راه و سنگ فرش شدن در این نقطه کار خیلی خواهد بود.
فداکار در ادامه خاطرنشان کرد: این  قسمت از میدان ارگ به دلیل کم ترافیک بودن و پیاده رو نبودن آن بهترین نقطه برای سنگفرش شدن است که امیدوارم سرمایه‌گذاری خوبی در این قسمت ایجاد و کار تا به انتها پیش رود.
استاندار کرمان گفت: همه شهر قرار نیست پیاده راه شود. ارگ، یک مجموعه بهم ریخته بود که امیدوارم با این تحول بتوانیم از این میدان و آثار باستانی اطراف آن محافظت کنیم.
وی عنوان کرد: با این اقدامات تحرک قابل توجهی در بافت تاریخی شهر کرمان انجام شده و فضای شهری مطلوبی پیدا می‌کند که می‌تواند مورد استفاده شهروندان کرمان و میهمانان و گردشگران قرار گیرد.
استاندار کرمان در ادامه از ساختمان قدیمی و باستانی شرکت فرش، واقع در بلوار باستانی‌پاریزی شهر کرمان، بازدید کرد.
فداکار در حاشیه این بازدید با اشاره به بنای تاریخی شرکت فرش، وضعیت فعلی آن را نامطلوب و ناراحت‌کننده‌ عنوان کرد و گفت: پیگیر مرمت و احیای این بنا به صورت جدی خواهیم بود.
وی در ادامه افزود: تصاویر و حجم کارهایی که در اینجا انجام می‌شود برای استان ارزشمند است، اما به دلایل مختلف از این مجموعه غافل ماندیم.
فداکار اظهار داشت: کرمان شهر ملی صنایع‌دستی است و زیبنده نیست مرکز قدیمی و افتخار چند قرن قالی ما به این شکل رها شود و از بین برود، امیدوارم با همکاری میراث فرهنگی و شهرداری بتوانیم از این مجموعه تاریخی به نفع استان استفاده کنیم.
به گزارش روابط عمومی استانداری  کرمان، در ادامه این بازدید، قالیبافان این مجموعه مشکلات خود را با استاندار و مسئولین در میان گذاشتند و خواستار رسیدگی و رفع مشکلات خود شدند.
استاندار کرمان همچنین از بیمارستان مرسلین جنب شرکت فرش که به عنوان یک اثر ملی به ثبت رسیده و اکنون متروکه شده است، بازدید کرد.
وی پیشنهاد داد این مکان مرمت و بازسازی و به دانشگاه طب سنتی و کلینیک‌های تخصصی تبدیل شود.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۵۵۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر محمدمهدی فداکار
دکتر محمدمهدی فداکار
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.