۱۴۰۱/۰۹/۰۲

ظرفیت دستگاه‌‌های اجرایی و قضایی استان، پشتیبان واحدهای تولیدی هستند

جلسه ستاد استانی اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضائیه با حضور استاندار و رئیس کل دادگستری استان کرمان برگزار و عنوان شد: ظرفیت دستگاه‌‌های اجرایی و قضایی استان پشتیبان واحدهای تولیدی خواهند بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، جلسه ستاد استانی اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضائیه چهارشنبه 2 آذر با حضور استاندار، رئیس کل دادگستری، دادستان، رئیس اتاق بازرگانی استان و جمعی از مدیران شرکت‌های صنعتی و معدنی استان در محل گروه صنعتی قطعه‌گستر واقع در شهرک صنعتی خضرا برگزار گردید.
گروه صنعتی قطعه گستر از سال 1374 همکاری خود با شرکت‌های صنعتی و معدنی مختلف از جمله شرکت ملی صنایع مس ایران، سنگ‌آهن مرکزی، مجتمع گل‌گهر، گهرزمین، سیمان ممتازان، گروه صنعتی بارز، جهاد نصر و غیره آغاز کرده و به عنوان شرکتی دانش‌بنیان تامین قطعات و ابزارهای صنعتی و تخصصی مورد نیاز آنها را به عهده دارد.
تامین قطعات، ابزارها و تجهیزات مورد نیاز شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی استان از تولیدات داخل استان مورد تاکید این نشست قرار گرفت و با پیشنهاد استاندار کرمان مقرر شد تا دستور کاری مرتبط با تامین نیازهای این شرکت‌ها از محصولات داخل استان برای شورای تامین ارائه گردد.
محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در این رابطه گفت: این دستورالعمل با در نظر گرفتن مواردی از جمله گارانتی محصولات، تضامین، ترک تشریفات و توجه به دانش‌بنیان‌ها باشد.
وی تصریح کرد: این دستورالعمل بعد از تصویب در شورای تامین استان کرمان به شرکت‌های بزرگ ابلاغ خواهد شد و دادستانی نیز پیگیری اجرایی آن را به عهده دارد.
استاندار کرمان، ظرفیت مجموعه گروه صنعتی قطعه گستر را به لحاظ ماشین‌آلات، سرمایه‌گذاری، نیروی انسانی، دانش فنی و میزان تولید کم‌نظیر دانست و گفت: واحدهای دیگری نیز در استان داریم که نیاز گروه‌های صنعتی را تولید می‌کنند و بهتین موقعیت برای استان است.
فداکار با اشاره به محصولات دانش‌بنیان این گروه صنعتی گفت: قوانین دانش‌بنیان به شرکت‌های صنعتی و معدنی اجازه سرمایه‌گذاری داده است و در قبال حمایت از مزایایی همچون مالیاتی و غیره بهره‌مند شوند.
حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری استان کرمان نیز اظهار داشت: در اجرای قوانین مصوبات با مشکلاتی مواجه هستیم که به خوبی اجرا نمی‌شوند. استان کرمان ظرفیت‌های زیادی دارد که می‌تواند به شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی نه تنها در استان کرمان بلکه در شرق کشور کمک کند و باید از این ظرفیت استان حمایت شود.
وی ادامه داد: نتوانسته‌ایم، صنایع کرمان را آنطور که شایسته است در کشور معرفی کنیم و ممکن است در دیگر استان‌ها به تولیدات کرمان نیاز باشد، اما اطلاعی از این ظرفیت نداشته باشند. بنابراین اطلاع‌رسانی در این زمینه مورد توجه قرار گیرد.
رئیس کل دادگستری استان کرمان همچنین انجام تعهدات به موقع و درست از سوی مجموعه‌های تولیدی برای شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی استان را مورد تاکید قرار داد.
دادستان عمومی و انقلاب کرمان با بیان اینکه شرکت‌های صنعتی و معدنی فعال در استان کرمان تعهداتی به مجموعه گروه صنعتی دانش‌بنیان قطعه‌گستر کرمان برای استفاده از این ظرفیت دارند، گفت: حمایت از مردم و حقوق عامه جزو وظایف و اولویت‌های ماست، اما بعضی از افراد به تعهدات‌شان عمل نمی‌کنند.
مهدی بخشی تصریح کرد: دادستانی به عنوان مدعی‌العموم به این بخش ورود می‌کند، شرکت‌های صنعتی و معدنی استان کرمان باید کارهای‌شان شفاف و مشخص باشد و از تولید و اشتغالزایی حمایت کنند.
گفتنی است در ادامه با حضور استاندار، رئیس کل دادگستری، دادستان کرمان و هیات همراه، کارخانه‌های عملیات حرارتی و هارد متال و الماسه گروه صنعتی قطعه‌گستر افتتاح شد.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۲۰۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر محمدمهدی فداکار
دکتر محمدمهدی فداکار
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.