۱۴۰۱/۱۱/۰۱

استاندار کرمان:

پیگیر راه‌اندازی بازار آب هستیم

استاندار کرمان گفت: پیگیر راه‌اندازی بازار آب هستیم که در صورت حصول نتیجه، بخشی از مشکلات تامین آب صنایع برطرف می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، هشتاد و یکمین نشست شورای استانی گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی در کرمان، به بررسی مسائل، مشکلات و موانع پیش روی توسعه معادن جنوب کرمان پرداخت و مهمترین مباحث مطرح شده در این نشست تامین زیرساخت‌ها، قوانین و مقررات و افزایش ارتباطات سازمانی بود. 
محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در این نشست، هماهنگی مدیریتی در جنوب استان را مطلوب دانست و گفت: بخشی از طرح‌های صنعتی باید به منطقه ویژه اقتصادی برود که خدمات زیربنایی در آن فراهم است. 
وی بیان کرد: پیگیر راه‌اندازی بازار آب هستیم که در صورت حصول نتیجه، بخشی از مشکلات ما برطرف می‌شود. 
استاندار کرمان تصریح کرد: بخشی از مسائل که مربوط به حوزه قوانین و مقررات است که در صورت امکان اصلاح صورت می‌گیرد، اما فعلا با همین ظرفیت‌های قانونی باید کارها را پیش برد. 
فداکار با انتقاد از ایمیدرو گفت: ایمیدرو همه پهنه‌ها را گرفته و از ظرفیت‌های استان کرمان استفاده می‌کند و انتظار می‌رود که کمک‌ها را بخش‌های مختلف داشته باشد. 
وی ابراز داشت: گزارش عملکرد ایمیدرو در حوزه برق و جاده در جنوب استان کرمان تهیه و همچنین ارزیابی محیط زیستی طرح‌ها نیز ارائه شود.
استاندار کرمان در خصوص حقوق معادن گفت: براساس قانون بودجه، به میزان واریزی‌هایی که شرکت‌های معدنی بابت حقوق دولتی پرداخت می‌کنند، درصدی باید در اختیار استان قرار گیرد.
وی تصریح کرد: امسال باید حدود 500 میلیارد تومان به استان از این محل داده شود که به نسبت واریزی‌ها 257 میلیارد تومان به خزانه واریز شده و امیدواریم به استان برگشت داده شود. 
فداکار با بیان اینکه عمده حساب شرکت‌های معدنی و صنعتی بزرگ در استان است، گفت: حساب برخی از شرکت‌های معدنی و صنعتی خصوصی در استان نیست که باید پیگیری کنیم.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۲۵۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر محمدمهدی فداکار
دکتر محمدمهدی فداکار
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.