۱۴۰۱/۱۱/۰۲

در جلسه استاندار کرمان با نمایندگان یک شرکت بخش خصوصی انجام شد

بررسی شرایط تشکیل بازار آب در استان کرمان

استاندار کرمان در جریان سفر کاری این هفته خود در تهران با نمایندگان یک شرکت فعال در حوزه صنعت آب درباره شرایط تشکیل بازار آب گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، دکتر محمدمهدی فداکار یکشنبه ۲ بهمن در این جلسه با اشاره به چالش‌های استان در زمینه تامین آب مورد نیاز صنایع، ایده تشکیل بازار آب را به عنوان یکی از راه‌های تامین آب بخش صنعت قابل بررسی دانست. 
نمایندگان یک شرکت فعال در حوزه صنعت آب که پیش از این در زمینه تشکیل بازار آب در شهرهای خواف و قزوین فعالیت کرده‌اند، هم در این دیدار با تشریح وضعیت مصرف آب استان در بخش کشاورزی ایده تشکیل بازار آب را قابل اجرا ارزیابی کردند. محسن طراوت نایب رئیس هیات مدیره شرکت مجری بازار آب در خواف و قزوین تصریح کرد: با تشکیل بازار آب قرار نیست بخش کشاورزی تعطیل شود. بلکه کشاورزان با استفاده از روش‌های بهینه مصرف آب بخشی از حق‌السهم آب‌شان را به صورت سالانه به دیگر بخش‌ها می‌فروشند. در این روش بخشی از آب هم به عنوان حقابه محیط زیست تخصیص می‌یابد. 
استاندار کرمان هم با طرح سوالاتی درباره روند اجرایی و پیچیدگی‌های اجرای این طرح، اظهار امیدواری کرد با عملیاتی شدن تشکیل بازار آب در نقاطی از استان که زمینه این کار را دارند، مدیریت منابع آب بهبود یابد. 
در این جلسه امیر حسن‌زاده، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان هم حاضر بود.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید ها : ۲۹۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  اوقات شرعی
  •  آمار بازدید کنندگان
  
دکتر محمدمهدی فداکار
دکتر محمدمهدی فداکار
    ارتباط با استاندار

  •  آمار بازدید کنندگان
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری کرمان بوده استفاده با ذکر منبع آزاد میباشد.