مکان فعلی :
اخبار برگزیده :

آخرین اخبار
                    
استاندار کرمان: مردم به افراد اصلح رای دهند
۱۳۹۶/۰۱/۲۳

استاندار کرمان: مردم به افراد اصلح رای دهند

استاندار کرمان گفت: رای با کیفیت، با شناخت و حداکثری در سرنوشت مردم تعیین کننده است و مردم باید از حق خود استفاده کنند و به افراد اصلح رای دهند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان کرمان کرمان، علیرضا رزم‌حسینی عصر امروز در جلسه مشترک ستاد انتخابات و هیئت نظارت استان کرمان اظهار داشت: ستاد انتخابات استان کرمان را بلافاصله بعد از دستور وزیر کشور تشکیل داده است.
وی با اشاره به اینکه آماده برگزاری انتخابات باشکوه در استان کرمان هستیم، بیان داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران بر پایه مردم شکل گرفته است و دولت‌ها و ارکان حکومت موظف هستند زمینه‌ای را به نحوی فراهم کنند تا مردم بتوانند مسئولان کشور را انتخاب کنند.
استاندار کرمان اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران کارنامه درخشانی در برگزاری انتخابات دارد و هرگونه تقلب در انتخابات منتفی است و با تخلفات احتمالی نیز برخورد قاطع می‌شود.
رزم‌حسینی افزود: رای با کیفیت، با شناخت و حداکثری در سرنوشت مردم تعیین کننده است و مردم باید از حق خود استفاده کنند و به افراد اصلح رای دهند.
وی تصریح کرد: از مردم می‌خواهیم، افراد پاکدست، دلسوز و دارای شناخت را انتخاب کرده و از حق خود به بهترین نحو استفاده کنند.
رزم‌حسینی با اشاره به تدوین منشور همدلی و عقلانیت سیاسی در استان کرمان یادآور شد: تدوین این منشور موجب برگزاری انتخابات باشکوه در سال 94 در استان کرمان شد.
وی ادامه داد: همدلی در استان کرمان بین ائمه جمعه، فرمانداران و دستگاه قضا وجود دارد و تردید ندارم، انتخابات پیش‌رو به خوبی برگزار می‌شود.
استاندار کرمان تاکید کرد: دولت تضمین می‌دهد همان رای‌هایی که در صندوق‌ها ریخته می‌شود، خوانده خواهد شد و مردم مطمئن باشند آرای آنها حق الناس است و وظیفه شرعی و قانونی خود می‌دانیم تا از آرای مردم حفاظت کنیم.
رزم‌حسینی خاطرنشان کرد: بر اساس آماری که داریم، استان کرمان کمترین ردصلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا را داشته است و این نشان می‌دهد، فضای استان به نحوی مدیریت می‌شود که حق و حقوق داوطلبان رعایت شود.
وی گفت: هر رای یک نعمت است و مردم باید از رای خود استفاده کنند.
استاندار کرمان با قدردانی از تلاش اصحاب رسانه از آنها و همه افراد که تریبون در اختیار دارند درخواست کرد، اخلاق را رعایت کرده و از خدشه‌دار کردن آبروی کاندیداها جلوگیری کنند.

****فعالیت 40 هزار نفر برای تامین امنیت انتخابات در کرمان
رئیس کمیته امنیت ستاد انتخابات استان کرمان نیز در ادامه گفت: 40 هزار نیرو به صورت مستقیم و غیرمستقیم در راستای تامین امنیت انتخابات در استان کرمان فعالیت می‌کنند.
خلیل همایی‌راد اظهار داشت: ستاد امنیت انتخابات استان کرمان از انتخابات گذشته تشکیل شده است.
وی بیان داشت: اشراف اطلاعاتی برای انتخابات سال جاری از حدود یک سال قبل آغاز شد و برآوردهای اطلاعاتی داده می‌شود.
مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان ادامه داد: در حوزه امنیت محدود به مرزهای جغرافیایی استان و کشور نیستیم و جمهوری اسلامی با تلاش همه دست‌اندرکاران به جزیره امنی در منطقه تبدیل شده است.
همایی‌راد ابراز داشت: دستگاه‌های استان کرمان برای پیشگیری و برخورد با اقدامات خرابکارانه و تروریستی آماده هستند.
وی خاطرنشان کرد: اطلس امنیتی استان کرمان تدوین شده و مورد تایید وزارت کشور قرار گرفته است.
رئیس کمیته امنیت ستاد انتخابات استان کرمان با یادآوری سخن رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه تمام سناریوهای محتمل باید پیش‌بینی و راهکارهای لازم ارائه شود، افزود: 10 هزار نفر به شکل مستقیم و 30 هزار نیرو به صورت غیرمستقیم برای تامین امنیت انتخابات در استان کرمان تلاش می‌کنند.
همایی‌راد متذکر شد: هرگونه اطلاع‌رسانی درباره مسائل امنیتی و رخدادهای مرتبط با مسائل امنیتی فقط از سوی سخنگوی شورای تامین صورت می‌گیرد.
وی تصریح کرد: تاکید جدی بر عدم مداخله نیروهای مسلح در امور انتخاباتی وجود دارد و هیئتی در استان کرمان تشکیل می‌شود تا در اسرع وقت برای جلوگیری از تنش ناشی از بروز تعارض و تخلف در شهرستان‌ها اقدام شود، زیرا هرگونه تنش در نهایت بر حضور مردم تاثیر می‌گذارد.
رئیس کمیته امنیت ستاد انتخابات استان کرمان تاکید کرد: طی چهار سال گذشته هیچ مصلحتی برای ما بالاتر از قانون نبوده است و ان‌شاء‌الله همچنان بر همین منوال عمل می‌کنیم.
همچنین در این نشست مسئول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان کرمان اظهار داشت: رابط خبری کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان کرمان انتخاب شده است و صفحه ویژه انتخابات را در سایت استانداری ایجاد کرده‌ایم.
نقی عظیمی‌زاده عنوان کرد: اطلاعیه‌های عمومی و اخبار عمومی را نیز از طریق کانال تدبیر کریمان اطلاع‌رسانی می‌کنیم و اعضای کمیته اطلاع‌رسانی مشخص شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه آموزش‌های عمومی با موضوع انتخابات را هم ارائه می‌کنیم، ابراز داشت: سامانه پیامکی برای انتخابات طراحی کرده‌ایم و مستندسازی مراحل انتخابات را نیز انجام می‌دهیم.
 
**انصراف 54 داوطلب شوراها در شهرستان کرمان
فرماندار کرمان نیز در ادامه گفت: تاکنون 54 داوطلب شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان کرمان انصراف داده‌اند.
محمدعلی توحیدی اظهار داشت: تمام تمهیدات، مقدمات و مراحل انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در حوزه انتخابیه شهرستان کرمان تا به امروز به انجام رسیده است.
وی بیان داشت: در شهر کرمان و 12 شهر تابعه شهرستان کرمان در مجموع 618 نفر برای رقابت در شوراهای اسلامی شهر و روستا ثبت‌نام کردند که 230 نفر در 12 شهر تابعه و 388 نفر در شهر کرمان هستند.
فرماندار کرمان ادامه داد: تاکنون از مجموع کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستا، سه نفر در شهرهای شهرستان کرمان و 51 نفر در شهر کرمان انصراف داده‌اند.
توحیدی ابراز داشت: تشکیل هیئت‌های اجرایی انتخابات ریاست جمهوری را به بخشداری‌ها اعلام کرده‌ایم و پیش‌بینی لازم در شعب اخذ رای صورت گرفته است.

خبرنگار:مهسا حقانیت

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۱۷۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید