مکان فعلی :
اخبار برگزیده :

آخرین اخبار
                    
صدا و سیما باید تابلوی ایجاد امید در مردم باشد
۱۳۹۵/۱۰/۱۲

استاندار کرمان:

صدا و سیما باید تابلوی ایجاد امید در مردم باشد

استاندار کرمان گفت: صدا و سیما به عنوان دستگاهی است که باید تابلوی پخش برنامه های حکومتی و ایجاد امید در مردم باشد.

استاندار کرمان گفت: صدا و سیما به عنوان دستگاهی است که باید تابلوی پخش برنامه های حکومتی و ایجاد امید در مردم باشد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم‌حسینی صبح یکشنبه درجلسه شورای مدیران و معاونان صدا و سیمای مرکز استان کرمان اظهار داشت:دغدغه انقلاب اسلامی مقام معظم رهبری به عنوان یکی از مسائل مهم کشور مطرح می کند.
استاندار کرمان گفت: استمرار و بقای جمهوری اسلامی با اقتصاد و اشتغال گره خورده است و اگر ما مدیران نتوانیم کارآمدی خود را در حوزه اقتصاد و اشتغال ثابت کند ادامه وضع موجود شاید با مشکلاتی مواجه شود.
وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی و اقتصاد و اشتغال مردم به عنوان یکی از راهبردهای نظام جمهوری اسلامی قرار گرفته است و 10 سال است که رهبری سال هایی را به عنوان اقتصادی نامگذاری می کنند.
استاندار کرمان تاکید کرد: اگر همه دستگاه ها در بحث اقتصاد مقاومتی مشارکت نکنند در بحث اقتصاد موفقیتی نخواهیم داشت.
رزم حسینی اضافه کرد: همان طور که برای دفاع از خاک خود در برابر دشمن جهاد می کنیم امروز هم باید در برابر حمله دشمن به اقتصاد کشور پا به عرصه بگذاریم و در برابر دشمن اقتصادی که اقتصاد خانوار و روستا را نشان گرفته است هم باید حرکت فراگیر و جهاد اقتصادی داشته باشیم.
وی گفت: اگر انتظار از دستگاه های دولتی مطرح می شود به معنای انتقاد نیست بلکه به مفهوم فراخوان برای یاری کردن در راستای نجات اقتصاد ایران و ایجاد اشتغال برای جوانان است.
مقام عالی دولت در استان کرمان اظهار داشت: حکومت و اسلام در جهت تعالی و رسیدن به قرب الهی است و حکومت وسیله ای است که مردم در جهت ارتقای فرنگی دینی، اسلامی و اقتصادی گام بردارند.
رزم حسینی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی دغدغه اصلی مدیران استان کرمان است، تصریح کرد: حرکت در مسیر حاشیه ای ضربه به استان کرمان است بنابراین همواره از این امر پرهیز کرده ایم.
وی از ارائه طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج در استان کرمان سخن به میان آورد و ابراز داشت: تفکر بخش خصوصی را دارم و دولت را با تفکر بخش خصوصی در استان کرمان اداره کرده ام و زمانی که ظرفیت های قلعه گنج و در کنار آن محرومیت مردم را دیدم با خود گفتم اگر این شهرستان متعلق به من بود آن را چگونه اداره می کردم و می ساختم.
استاندار کرمان با تاکید بر اینکه مردم قلعه گنج بسیار عزتمند و دارای طبع بلندی هستند، بیان داشت: این سئوال مطرح است چرا با این سرمایه اجتماعی نتوانستیم شهرستان قلعه گنج را بسازیم.
رزم حسینی اظهار کرد: از سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی خواستم تا مدیریت شهرستان نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج را بر عهده گیرد زیرا مشکل ما مشکل مدیریت است.
وی گفت: تغییر نگرش مردم از نگاه به دولت به نگاه به خود را در قلعه گنج شاهد هستیم و طرح شهرستان نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج یک طرح طولانی مدت است.
مقام عالی دولت در استان کرمان افزود: صدا و سیما به عنوان دستگاهی است که باید تابلوی پخش برنامه های حکومتی و ایجاد امید در مردم باشد و ضربه به امید مردم موجب می شود به اقتصاد مقاومتی ضربه وارد شود.
رزم حسینی ادامه داد: رهبر فرمودند "قلعه گنج، اقتصاد مقاومتی مد نظر ما است و بروید و منطقه را ببینید"
وی خاطرنشان کرد: مردم قلعه گنج امروز امیدوار شده اند و شاخص های امنیتی در منطقه 70 درصد افزایش یافته است ومردم نیز پول های خرد خود را برای مشارکت در برنامه های اقتصاد مقاومتی آورده اند و این به معنای دفاع از اقتصاد کشور است.
استاندار کرمان بیان داشت: باید بدانیم گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی را چگونه می توان پیاده کرد و باید حرکتی را انجام دهیم که مردم همان طور که مجاهدان دوران دفاع مقدس را تقدیس می کردند امروز هم سرمایه گذاران وکارآفرینان را قدر بدانند.
رزم حسینی عنوان کرد: در روستاها باید کاری انجام دهیم که مردم به ثروت های خود آگاهی پیدا کنند.
وی با اشاره به گسترش حاشیه نشینی در شهرها تصریح کرد: در دولت تدبیر وامید با زمین خواری و حاشیه نشینی در کرمان مقابله کردیم و حتی 10 متر به شهر کرمان اضافه نشد.
استاندار کرمان تاکید کرد: نباید به امید مردم لطمه بزنیم و این هنری نیست که امید مردم را ناامید کنیم و باید امید مردم را تقویت کنیم.
رزم حسینی خاطرنشان کرد: استان کرمان ظرفیت بسیار بالایی دارد و می تواند یک استان خودکفا باشد.

**
پخش بیش از 51 هزار دقیقه برنامه با موضوع اقتصاد مقاومتی
مدیرکل صدا و سیما مرکز استان کرمان در این نشست گفت: بیش از 51 هزار دقیقه برنامه با موضوع اقتصاد مقاومتی طی 9 ماهه گذشته در صدا و سیمای استان کرمان پخش شده است.
احمد علیرمضانی اظهار داشت: استان کرمان، استانی زرخیز اما ناشناخته است و اگر بتوانیم به معرفی ظرفیت های استان بپردازیم موجب دلبستگی و توجه کرمانی ها به زادگاه خود می شود و در این راستا حرکت کردیم و کارهای زیادی انجام شده است.
وی ادامه داد: استفاده حداکثری از شبکه های سراسری در دستور کار قرار گرفته است و 51 هزار و 107 دقیقه برنامه با موضوع اقتصاد مقاومتی طی 9 ماهه گذشته در صدا و سیمای استان کرمان پخش کرده ایم.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان کرمان افزود: بر اساس پژوهشی که انجام داده ایم از مردم سئوال کرده ایم اولویت رئیس جمهور آینده چه باید باشد که 51 درصد مردم گفته اند «تحقق اقتصاد مقاومتی».
علیرمضانی ابراز داشت: رهبر معظم انقلای اسلامی، اقتصاد مقاومتی را راه نجات کشور دانسته اند و ما در صدا و سیمای مرکز کرمان در راستای امیدآفرینی هم گام برمی داریم.
وی عنوان کرد: صفحه اختصاصی کرمان در خبرگزاری صدا و سیما به زودی افتتاح می شود.

***گزارشات اقتصاد مقاومتی استان  شبکه کرمان پخش ملی شده اند
میرکمالی معاون خبر صدا و سیمای مرکز استان کرمان نیز در سخنانی اظهارداشت: طی 9 ماهه سال جاری 90 گزارش با موضوع اقتصاد مقاومتی در صدا وسیمای مرکز استان کرمان تولید شده است که این گزارش ها از شبکه های ملی هم پخش شده اند.
وی افزود: 60 درصد خبرها مربوط به دولت است و نشان می دهد ما سعی کرده ایم کوتاهی نکنیم و هرچند مشکلات زیادی در شهرستان ها داریم اما در ایجاد امید به مردم تلاش می کنیم.
*** گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی  دربرنامه های صدا و سیمای مرکز کرمان
میقانی جانشین صدا و سیمای مرکز استان کرمان نیز در این نشست اظهار داشت: تعریف مشخصی برای گفتمان سازی و فرهنگسازی اقتصاد مقاومتی وجود نداشت و هنوز هم مشخص نشده است بنابراین صدا  سیمای مرکز استان کرمان سعی کرد از
ابتدا کار را با برنامه ریزی مدون آغاز کند.
وی بیان داشت: برنامه اقتصاد مقاومتی صدا و سیمای مرکز استان کرمان در اواخر فروردین ماه سال جاری تدوین شد و از جامع ترین تعریف برای اقتصاد مقاومتی آغاز کردیم که از سوی رهبری ارائه شده است و  به ارکان و الزامات اقتصاد مقاومتی رسیدیم.
میقانی ادامه داد: چند موضوع به عنوان رکن و پنج الزام از سوی مقام معظم رهبری برای اقتصاد مقاومتی مشخص شده است برای هر یک از عناوین نیز برنامه های عملیاتی مشخص شد.
وی تصریح کرد: تمام برنامه های صدا و سیمای مرکز استان کرمان ملزم شدند به بحث اقتصاد مقاومتی بپردازند و تقسیم کار صورت گرفت و این بدین معنا نیست که در حوزه اقتصاد مقاومتی کار اختصاصی و خاص انجام نشده باشد بلکه برنامه های خاص نیز اجرا شده است.
جانشین صدا و سیمای مرکز استان کرمان ابراز داشت: کمتر روزی است که بخش خبر صدا و سیمای مرکز کرمان خالی از بحث اقتصاد مقاومتی باشد و در حوزه سیما نیز کارهای خاصی برای اقتصاد مقاومتی انجام شده است.

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۲۱۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید