مکان فعلی :
اخبار برگزیده :

آخرین اخبار
                    
شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج مدلی کارآمد در کشور
۱۳۹۵/۱۰/۱۲

استاندار کرمان:

شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج مدلی کارآمد در کشور

استاندار کرمان گفت: امروز می توانیم ادعا کنیم شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج، مدلی کارساز و کارآمد است و می تواند از اقتصاد مردمی استفاده کند.

استاندار کرمان گفت: امروز می توانیم ادعا کنیم شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج، مدلی کارساز و کارآمد است و می تواند از اقتصاد مردمی استفاده کند.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی پیش از ظهر یکشنبه در جمع تهیه کنندگان و برنامه سازان صدا و سیمای مرکز کرمان اظهار داشت: وقتی که انقلاب اسلامی پیروز شد، ایران با یکسری اتفاقات داخلی و جنگ تحمیلی مواجه شد.
وی بیان داشت: در دوران جنگ شاهد اقتصاد جنگی و اقتصاد دولتی 100 درصدی بودیم و درآمد فروش نفت برای جنگ و کالاهای اساسی هزینه شد و در حوزه زیرساخت های مختلف نتوانستیم کار اساسی انجام دهیم زیرا درگیر جنگ بودیم.
استاندار کرمان ادامه داد: زمانی که دولت سازندگی روی کار آمد زیرساخت های زیادی ایجاد شد و کارخانجات رونق گرفت هرچند به دلیل ضربات اقتصادی ناشی از جنگ با تورم هایی مواجه بودیم.
رزم حسینی افزود: دوره اصلاحات ادامه سیاست های اقتصادی دولت سازندگی با استفاده از ظرفیت های جدید بود و در سال 80 بیشترین رشد اقتصادی را داشتیم و با دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی سند چشم انداز توسعه تدوین شد.
وی تصریح کرد: در سه سال آخر دولت دهم میزان تحریم ها به حدی رسید که دولت یازدهم با تورم 40 درصدی، بدهی های کلان، کاهش فروش نفت و کمبود نقدینگی روبه رو بود.
مقام عالی دولت در استان کرمان افزود: اقتصاد مقاومتی می خواهد در درون ساختارهایی را به وجود آورد که در برابر تکانه های داخلی و خارجی مقاومت کند.
رزم حسینی عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی به دنبال این است که از زیرساخت ها برای توانمندی مردم استفاده کند و سه استان از جمله استان کرمان پس از ابلاغ سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی و تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شدند.
وی از اجرای طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج در استان کرمان سخن گفت و تصریح کرد: امروز می توانیم ادعا کنیم شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج، مدلی کارساز و کارآمد است و می تواند از اقتصاد مردمی استفاده کند.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه از 16 موسسه غیردولتی برای حضور در مناطق هشت گانه اقتصاد مقاومتی دعوت کرده ایم، ابراز داشت: توفیقات خوبی در حوزه اقتصاد مقاومتی در استان کرمان داریم.
رزم حسینی افزود: مشارکت مردم اساس فعالیت های موسسه های غیردولتی در مناطق هشت گانه اقتصاد مقاومتی استان کرمان است.
وی ادامه داد: یک اتفاق بد در دولت نهم و دهم این بود که استخدام های بی رویه ای به ویژه در شهرداری ها صورت گرفته است و به همین علت شهرداری ها بالانس هزینه و درآمد با هم نمی خورد و مشکلاتی در بحث پرداخت حقوق ها به وجود آمده است و این مشکل در سراسر کشور شهود است.
استاندار کرمان بیان داشت: کارگران ذغال سنگ هم با مشکلاتی مواجه است زیرا در دورانی که ارز فراوان بود صنعت ذغال سنگ نوسازی نشد، اما به دلیل بهبود وضعیت جهانی قیمت ذغال سنگ شاهد رفع برخی از مشکلات هستیم.
رزم حسینی اضافه کرد: بودجه صدا و سیما به شکل ملی است و قبول دارم برای صدا و سیمای استان کرمان به ویژه تکمیل ساختمان جدید این مجموعه اقدامی انجام داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، استاندار کرمان در ادامه از بخش های مختلف سازمان صدا و سیمای مرکز کرمان همچون بخش نودال، بخش رژی پخش سیما، واحد خبر، آرشیو سیما، واحد ارتباطات زمینی و ماهواره ای، استودیو و مدیریت تامین و پخش صدا، واحد پویا نمائی، نمایشگاه رسانه برتر واحد رادیو بازدید و ضمن حضور در یکی از استودیوهای در حال ضبط برنامه زنده زندگی زیباست، با کارکنان و دست اندرکاران مجموعه صدا و سیما دیدار و گفتگو کرد.

رزم حسینی در ادامه از تلاشگران حوزه اقتصاد مقاومتی در بخش های صدا، سیما، رادیو و خبر با اهدای لوح قدردانی کرد.
 

 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۲۷۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید