مکان فعلی :
اخبار برگزیده :

آخرین اخبار
                    
 تقدیر آیت الله موحدی کرمانی از موفقیت های کرمان در تحقق اقتصاد مقاومتی
۱۳۹۵/۱۰/۱۴

تقدیر آیت الله موحدی کرمانی از موفقیت های کرمان در تحقق اقتصاد مقاومتی

امام جمعه موقت تهران گفت: از گزارشات اقدامات استان کرمان در مسیر اقتصاد مقاومتی بسیار خوشحال شدم و با تمام وجود به همه افرادی که در ایجاد این خدات نقش موثر داشته اند، تبریک می گویم.

 
امام جمعه موقت تهران گفت: از گزارشات اقدامات استان کرمان در مسیر اقتصاد مقاومتی بسیار خوشحال شدم و با تمام وجود به همه افرادی که در ایجاد این خدات نقش موثر داشته اند، تبریک می گویم.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، آیت الله موحدی کرمانی در دیدار با اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان در دانشگاه پیام نور تهران، از استاندار کرمان به عنوان فردی خلاق و محبوب یاد کرد و افزود: دعا می کنم خداوند توفیقات مدیران استانی را زیادتر کند تا نه تنها قلعه گنج نمونه شود بلکه تمام این استان نمونه شود.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم کشوری داشته باشیم که در بعد اقتصادی بتواند روی پا خود بایستد وحربه دشمنان به ویژه آمریکا و ایادی آن برای به زانو درآوردن ما در عرصه اقتصادی را کند کرده و روی پای خود بایستد.
آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به تاکید قرآن کریم بر استفاده صحیح از سرمایه های کشور، گفت: قران کریم درباره ثروت عمومی مطرح کرده اگر به درستی از این ثروت استفاده کنیم می توانیم روی پای خود بایستیم.
وی گفت: اگر از همه آنچه خداوند به شما داده استفاده کنید جمعی قوی و قدرتمند می شوید که نیازی به خارج نخواهید داشت و با قوی شدن در بعد اقتصادی، در بعد فرهنگی نیز قوی خواهیم شد و دیگر مطرح نمی شود که برای اجرای طرح های فرهنگی، بودجه نداریم.
وی بیان کرد: ایجاد امید در بین مردم مبتنی بر توانمندی های خود و جلب اعتماد بیشتر مردم به مسئولان که با اجرای اقدامات حوزه اقتصاد مقاومتی استان کرمان انجام شده، جای تقدیر دارد.
امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: هر یک از شما یک مسئولیت استانی یا ملی را بر عهده دارید که وظیفه بسیار سنگینی است.
وی خاطرنشان کرد: هر چه درجه حکومتی افراد بالاتر برود، مسئولیت ووظیفه سنگین تری بر عهده آنها است.
وی گفت: امیدواریم اقدامات استان کرمان در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور نمونه شود و همه یاد بگیرند.
آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به اینکه بهترین دستورات حکومتی در سخنان امام علی (ع) به مالک اشتر قابل مشاهده است، اظهارداشت: ایجاد درآمد برای انسان ها تا بتوانند روی پای خود بایستند یکی از دستورات امام علی (ع) بوده است که شما در تحقق آن موفق بوده اید.
وی گفت: آبادانی شهر نیز یکی دیگر از موارد مورد تاکید در آموزه های مبین اسلام است که در این راستا نیز موفقیت هایی داشته اید.
وی ریشه کنی فساد را یکی دیگر از تاکیدات آموزه های دینی در جامعه دانست و بیان کرد: بخش عمده فساد به مسائل اقتصادی بر می گردد و البته همه آن به این موضوع مرتبط نیست.
امام جمعه موقت تهران عنوان کرد: مقابله با دشمنان مردم و به زانو درآوردن دشمن یکی دیگر آموزه های دینی است که امروز بخشی از به زانو درآوردن دشمن بزرگ یعنی آمریکا به معنای آن است که روی پای خود بایستیم و بگوئیم که ما را تهدید به تحریم نکن.
وی تاکید کرد: فکر نکنیم که با آموزه های قرآنی نمی توانیم فقر را از جامعه حذف کنیم و اگر اسلام به معنای حقیقی محقق شود، فقر در جامعه از بین می رود.
وی خاطرنشان کرد: اگر نظام جمهوری اسلامی جلوی مال مفتی که برخی برای بلعیدن آن آماده شده اند را بگیرد که امروز در قالب حقوق های نامتعارف مطرح می شود، این پول ها به تامین نیاز بدبخت ها اختصاص خواهد یافت.
ایت الله موحدی کرمانی از جهل و ظلم به عنوان دو خطر بزرگ برای حکومت یاد کرد و گفت: مردم اگر بی خبر باشند، فتنه 88 به وجود می آید و اینکه رهبری مرتب درباره آن صحبت می کنند به این دلیل است که این حرکت، حرکت براندازی بود.
وی تاکید کرد: اگر بصیرت در انسان نباشد شیطان انسان را به ابتدا به سوی فسق و سپس به سوی کفر می برد و انسان کافر از دنیا می رود.
 
رئیس دانشگاه پیام نور کشور نیز گفت: کارهای بزرگی در دانشگاه پیام نور کشور برای تحقق اقتصاد مقاومتی به ویژه در حوزه نانوتکنولوژی انجام شده است.
رستمی ابوسعیدی با بیان اینکه به عنوان یک کرمانی از انتخاب این استان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی بسیار خوشوقت هستم، تاکید کرد: دانشگاه پیام نور در حوزه آب تحقیقات خوبی را انجا داده که در مسیر اجرای طرح های آبی استان کرمان می توانند مورد استفاده قرار گیرند.
 
 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان
بازدید : ۲۴۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید